2022 F1 Kampioenschapsstand

2022 F1 Kampioenschapsstand
2022 F1 Wereldkampioenschap · 73 van 77

Coureurs- en constructeursklassement

Eindstand · 22 ronden

15
De meeste GP coureur wint
454pts
Wereldkampioen
5
Verschillende GP winnaars
759pts
Constructeurskampioen
Laatst bijgewerkt:

Max Verstappen behaalde in 2022 zijn tweede opeenvolgende wereldtitel in de Formule 1 met 454 punten, 15 overwinningen, 17 podiumplaatsen en zeven punten. pole posities onderweg. De Nederlandse coureur eindigde met een indrukwekkende voorsprong van 146 punten op Charles Leclerc. Het team van de wereldkampioen, Red Bull, behaalden ook hun vijfde constructeurskampioenschap met 759 punten en 17 overwinningen.

Verstappen verzekerde zich van de titel met nog vier races te gaan, bij de Japanse Grand Prix (ronde 18 van 22), terwijl zijn team Red Bull Ze verzekerden zich een ronde later van de constructeurstitel, bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten (ronde 19 van 22).

De F1 Stand van het Formule 1-seizoen 2022. Dit seizoen telde 22 Grand Prix-races in plaats van de 23 die aan het begin van het seizoen waren aangekondigd. Russische GP werd afgelast vanwege de inval van Rusland in Oekraïne.

Omdat de voorgaande twee seizoenen werden besmet door veel uitgestelde, vervangen of afgelaste Grand Prix', was de verwachting dat dit seizoen ook veel zou veranderen, maar omdat de coronaviruspandemie voorbij was, bleef het kampioenschap min of meer hetzelfde als gepland op de begin van het seizoen.

In de zijbalk aan de rechterkant kun je navigeren naar andere Formule 1-seizoenen. Je kunt helemaal teruggaan naar de 1950 F1 resultaat, het jaar dat het Formule 1-kampioenschap officieel van start ging.

We hebben ook de 2022 F1 teams overzicht voor jou

Rijdersstand

2022 F1 Stand coureurskampioenschap

POSbestuurderPTS2022 F1 GP Bahrain2022 F1 GP Saoedi-Arabië2022 F1 GP Australië2022 Emilia Romagna F1 GP2022 F1 GP Miami2022 F1 GP Spanje2022 F1 GP Monaco 2022 F1 GP Azerbeijan2022 F1 GP Canada2022 F1 GP Groot Brittanië2022 F1 GP Oostenrijk2022 Frans F1 GP2022 F1 GP Hongarije2022 F1 GP België2022 F1 GP Nederland2022 F1 GP Italië2022 F1 GP Singapore2022 F1 GP Japan2022 F1 GP Verenigde Staten2022 Mexico-Stad F1 GP2022 São Paulo F1 GP2022 F1 GP Abu Dhabi
1Max VerstappenMaxVerstappen454191DNF1*S11*131172*S1111*1*171116S41
2Charles LeclercCharlesLeclerc3081*2*1*6S22DNF4DNF541S2DNF663223364S62
3Sergio PérezSergioPérez30518422S342*12*DNF2DNFS545256*12437S53
4George RussellGeorgeRussell2754534S1153534DNF4S43342314 *85*4*1*S15
5Carlos SainzCarlosSainz24623DNFDNFS4342DNF2*1DNFS35*43843DNFDNF53S24
6Lewis HamiltonLewisHamilton240310413S14658433*3S822*DNF4595222S318
7Lando NorrisLandoNorris12215753S5DNF86*91567S1177127741069DNFS76*
8Esteban OconEstebanOcon9276714S168712106DNF5S6897911DNF41188S177
9Fernando AlonsoFernandoAlonso819DNF17DNFS9119779510S DNF6856DNFDNF77195S18DNF
10Valtteri BottasValtteriBottas496DNF85S7769117DNF11S101420DNFDNF131115DNF109S1415
11Daniel RicciardoDanielRicciardo3714DNF618S6131213811139S129151517DNF511167DNFS119
12Sebastian VettelSebastianVettel37--DNF8S13171110612917S DNF1110814DNF8681411S910
13Kevin MagnussenKevinMagnussen2559149S81617DNFDNF17108S7DNF161615161214917DNFS817
14Pierre GaslyPierreGasly23DNF8912S17DNF1311514DNF15S15121291181018141114S1014
15Lance StrollLanceStroll1812131210S1510151416101113S1310111110DNF612DNF1510S168
16DuitslandMickSchumacher1211-1317S101514DNF14DNF86S915141713121317151613S1216
17Yuki TsunodaYukitsunoda128DNS157S1212101713DNF1416S17DNF1913DNF14DNF1310DNF17S1511
18Zhou GuanyuZhouGuanyu610111115S DNFDNFDNF16DNF8DNF14S141613141610DNF16 *121312S1312
19Alex AlbonAlexalbon413141011S18918DNF1213DNF12S1613171012-DNFDNF131215S DNF13
20CanadaNicholasLatifs216DNF1616S19141615151612DNFS18DNF18181815DNF9171816S1919
21NederlandNyckde Vries2---------------9------
22Nico HulkenbergNicoHülkenberg01712--------------------

Voortgang van het coureurskampioenschap 2022

2022 F1 Statistieken van chauffeurs

POSbestuurderTeamGP1e2e3PeulPoleLapsFLDNFPTS
1Max VerstappenMaxVerstappenRed Bull221511177127252454
2Charles LeclercCharlesLeclercFerrari22353119119033308
3Sergio PérezSergioPérezRed Bull22272111118433305
4George RussellGeorgeRussellMercedes2211682124141275
5Carlos SainzCarlosSainzFerrari2213593103326246
6Lewis HamiltonLewisHamiltonMercedes2205490124722240
7Lando NorrisLandoNorrisMcLaren2200110125422122
8Esteban OconEstebanOconAlpine220000012440292
9Fernando AlonsoFernandoAlonsoAlpine220000011190681
10Valtteri BottasValtteriBottasAlfa Romeo220000011370649
11Daniel RicciardoDanielRicciardoMcLaren220000011960337
12Kevin MagnussenKevinMagnussenHaas220000011330525
13Pierre GaslyPierreGaslyAlpha Tauri220000012380323
14Lance StrollLanceStrollAston Martin220000012350318
15Yuki TsunodaYukitsunodaAlpha Tauri220000011020612
16Zhou GuanyuZhouGuanyuAlfa Romeo22000001061166
17CanadaNicholasLatifsWilliams22000001156052
18DuitslandMickSchumacherHaas210000011430212
19Alex AlbonAlexalbonWilliams21000001100054
20Sebastian VettelSebastianVettelAston Martin200000011020337
21Nico HulkenbergNicoHülkenbergAston Martin200000107000
22NederlandNyckde VriesWilliams10000053002
Constructeurs stand

2022 F1 Standings van het constructeurskampioenschap

POSTeamAutoPTS2022 F1 GP Bahrain2022 F1 GP Saoedi-Arabië2022 F1 GP Australië2022 Emilia Romagna F1 GP2022 F1 GP Miami2022 F1 GP Spanje2022 F1 GP Monaco 2022 F1 GP Azerbeijan2022 F1 GP Canada2022 F1 GP Groot Brittanië2022 F1 GP Oostenrijk2022 Frans F1 GP2022 F1 GP Hongarije2022 F1 GP België2022 F1 GP Nederland2022 F1 GP Italië2022 F1 GP Singapore2022 F1 GP Japan2022 F1 GP Verenigde Staten2022 Mexico-Stad F1 GP2022 São Paulo F1 GP2022 F1 GP Abu Dhabi
1Red BullRed Bull RB181759191DNF1S11131172S11111171116S41
1118422S34212DNF2DNFS54525612437S53
2FerrariFerrari F1-75165541216S22DNF4DNF541S2DNF663223364S62
5523DNFDNFS4342DNF21DNFS3543843DNFDNF53S24
3MercedesMercedes W1344515310413S146584333S822DNF4595222S318
634534S1153534DNF4S433423148541S15
4AlpineAlpine A522141739DNF17DNFS9119779510S DNF6856DNFDNF77195S18DNF
3176714S168712106DNF5S6897911DNF41188S177
5McLarenMcLaren MCL36315914DNF618S6131213811139S129151517DNF511167DNFS119
415753S5DNF8691567S1177127741069DNFS76
6Alfa RomeoAlfa Romeo C42245510111115S DNFDNFDNF16DNF8DNF14S141613141610DNF16121312S1312
776DNF85S7769117DNF11S101420DNFDNF131115DNF109S1415
7Aston MartinAston Martin AMR22555--DNF8S13171110612917S DNF1110814DNF8681411S910
1812131210S1510151416101113S1310111110DNF612DNF1510S168
271712--------------------
8HaasHaas VF-22203759149S81617DNFDNF17108S7DNF161615161214917DNFS817
4711-1317S101514DNF14DNF86S915141713121317151613S1216
9Alpha TauriAlpha Tauri AT031035DNF8912S17DNF1311514DNF15S15121291181018141114S1014
228DNS157S1212101713DNF1416S17DNF1913DNF14DNF1310DNF17S1511
10WilliamsWilliams FW446816DNF1616S19141615151612DNFS18DNF18181815DNF9171816S1919
2313141011S18918DNF1213DNF12S1613171012-DNFDNF131215S DNF13
45---------------9------

Voortgang van het constructeurskampioenschap 2022

Race resultaten

2022 F1 Resultaten per race

2022 F1 Wereldkampioenschap
NEEgrote PrijsDatumWinnaarTeamLapsTijd
12022 F1 GP Bahrain 2022 F1 GP BahrainMaart 20Charles LeclercCharles LeclercFerrari5701:37:33.584
22022 F1 GP Saoedi-Arabië 2022 F1 GP Saoedi-ArabiëMaart 27Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5001:24:19.293
32022 F1 GP Australië 2022 F1 GP AustraliëApril 10Charles LeclercCharles LeclercFerrari5801:27:46.548
42022 Emilia Romagna F1 GP 2022 Emilia Romagna F1 GPApril 24Max VerstappenMax VerstappenRed Bull6301:32:07.986
52022 F1 GP Miami 2022 F1 GP Miamimei 8Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5701:34:24.258
62022 F1 GP Spanje 2022 F1 GP Spanjemei 22Max VerstappenMax VerstappenRed Bull6601:37:20.475
72022 F1 GP Monaco 2022 F1 GP Monaco mei 29Sergio PérezSergio PérezRed Bull6401:56:30.265
82022 F1 GP Azerbeijan 2022 F1 GP AzerbeijanJuni 12Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5101:34:05.941
92022 F1 GP Canada 2022 F1 GP CanadaJuni 19Max VerstappenMax VerstappenRed Bull7001:36:21.757
102022 F1 GP Groot Brittanië 2022 F1 GP Groot BrittaniëJuli 3Carlos SainzCarlos SainzFerrari5202:17:50.311
112022 F1 GP Oostenrijk 2022 F1 GP OostenrijkJuli 10Charles LeclercCharles LeclercFerrari7101:24:24.312
122022 Frans F1 GP 2022 Frans F1 GPJuli 24Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5301:30:02.112
132022 F1 GP Hongarije 2022 F1 GP HongarijeJuli 31Max VerstappenMax VerstappenRed Bull7001:39:35.912
142022 F1 GP België 2022 F1 GP BelgiëAugustus 28Max VerstappenMax VerstappenRed Bull4401:25:52.894
152022 F1 GP Nederland 2022 F1 GP NederlandSeptember 4 Max VerstappenMax VerstappenRed Bull7201:36:42.773
162022 F1 GP Italië 2022 F1 GP ItaliëSeptember 11 Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5301:20:27.511
172022 F1 GP Singapore 2022 F1 GP SingaporeOktober 2Sergio PérezSergio PérezRed Bull5902:02:20.238
182022 F1 GP Japan 2022 F1 GP JapanOktober 9Max VerstappenMax VerstappenRed Bull2903:01:44.004
192022 F1 GP Verenigde Staten 2022 F1 GP Verenigde StatenOktober 23Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5601:42:11.687
202022 Mexico-Stad F1 GP 2022 Mexico-Stad F1 GPOktober 30Max VerstappenMax VerstappenRed Bull7101:38:36.729
212022 São Paulo F1 GP 2022 São Paulo F1 GPNovember 13George RussellGeorge RussellMercedes7101:38:34.044
222022 F1 GP Abu Dhabi 2022 F1 GP Abu DhabiNovember 20Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5801:27:45.914

Puntenverdeling 2022: P1 = 25, P2 = 18, P3 = 15, P4 = 12, P5 = 10, P6 = 8, P7 = 6, P8 = 4, P9 = 2, P10 = 1 punt.

  • Posities in pin laat de bestuurder zien die vanaf vertrok pole positie.
  • Posities gemarkeerd met een asterisk (*) tonen de coureur die de snelste ronde heeft gereden.
  • DNS = Niet gestart · DNF = Niet voltooid

2022 F1 Kampioenschap — Veelgestelde vragen

Wie won de editie van 2022? F1 Coureurskampioenschap?

Max Verstappen won het Formule 1-wereldkampioenschap van 2022 met 454 punten, 146 punten meer dan Charles Leclerc.

Na welke race vond de race van 2022 plaats? F1 Is het coureurskampioenschap al beslist?

Max Verstappen verzekerde zich van het wereldkampioenschap voor coureurs van 2022 tijdens de Grand Prix van Japan, de 18e van de 22 races, vier races voor het einde van het seizoen.

Hoeveel F1 Had Max Verstappen het wereldkampioenschap voor coureurs in 2022 gewonnen?

In 2022 behaalde Max Verstappen zijn tweede opeenvolgende wereldtitel.

Hoeveel races won Max Verstappen in 2022?

Max Verstappen won 15 van de 22 races in 2022, met 17 podiumplaatsen en 7 overwinningen. pole posities.

Wie eindigde als tweede in 2022? F1 Coureurskampioenschap?

Charles Leclerc eindigde als tweede, 146 punten achter Max Verstappen.

Welk team won in 2022? F1 Constructeurskampioenschap?

Red Bull won het constructeurskampioenschap van 2022 met 759 punten.

Wanneer deed Red Bull win de 2022 F1 Constructeurskampioenschap?

Red Bull Ze verzekerden zich van het constructeurskampioenschap van 2022 tijdens de Grand Prix van de Verenigde Staten, de 19e van de 22 races.

Heeft de 2022 F1 Wint de coureurskampioen ook het constructeurskampioenschap?

Ja. Max Verstappen reed voor Red Bull, die ook het constructeurskampioenschap van 2022 won, een dubbele kampioenstitel.

Hoeveel races zijn er in 2022? F1 seizoen?

Het Formule 1-seizoen van 2022 telde 22 Grand Prix-races.