2023 F1 Kampioenschapsstand

2023 F1 Kampioenschapsstand
2023 F1 Wereldkampioenschap · 74 van 77

Coureurs- en constructeursklassement

Eindstand · 22 ronden

19
De meeste GP coureur wint
575pts
Wereldkampioen
3
Verschillende GP winnaars
860pts
Constructeurskampioen
Laatst bijgewerkt:

Max Verstappen behaalde in 2023 zijn derde opeenvolgende wereldtitel in de Formule 1 met 575 punten, 19 overwinningen, 21 podiumplaatsen en 12 punten. pole posities onderweg. De Nederlandse coureur eindigde met een indrukwekkende voorsprong van 290 punten op zijn teamgenoot Sergio Pérez. Het team van beide coureurs, Red BullHet team behaalde ook hun zesde constructeurskampioenschap met 860 punten en 21 overwinningen. Het was hun tweede constructeurstitel op rij.

Verstappen verzekerde zich van de titel met nog vijf races te gaan, bij de Grand Prix van Qatar (ronde 17 van 22), terwijl zijn team Red Bull had de constructeurstitel al één ronde eerder veiliggesteld, bij de Japanse Grand Prix (ronde 16 van 22).

De F1 Standen voor het Formule 1-seizoen 2023. Dit seizoen zou oorspronkelijk 24 Grands Prix tellen, maar er werden er uiteindelijk 22 verreden, twee minder dan aan het begin van het jaar was aangekondigd. De Chinese GP werd geannuleerd vanwege COVID-maatregelen, en Emilia Romagna GP Het evenement werd een paar dagen voor aanvang afgelast vanwege hevige regenval en overstromingen in Imola.

Hieronder hebben we de resultaten van 2023 samengevat F1 sportieve en technische reglementen voor u. In de zijbalk aan de rechterkant kunt u navigeren naar andere Formule 1-seizoenen. U kunt helemaal teruggaan tot de jaren 1950 F1 resultaat, het jaar dat het Formule 1-kampioenschap officieel van start ging.

We hebben ook de 2023 F1 teams overzicht voor jou

Rijdersstand

2023 F1 Stand coureurskampioenschap

POSbestuurderPTS2023 F1 GP Bahrain2023 F1 GP Saoedi-Arabië2023 F1 GP Australië2023 F1 GP Azerbeijan2023 F1 GP Miami2023 F1 GP Monaco 2023 F1 GP Spanje2023 F1 GP Canada2023 F1 GP Oostenrijk2023 F1 GP Groot Brittanië2023 F1 GP Hongarije2023 F1 GP België2023 F1 GP Nederland2023 F1 GP Italië2023 F1 GP Singapore2023 F1 GP Japan2023 F1 GP Qatar2023 F1 GP Verenigde Staten2023 Mexico-Stad F1 GP2023 São Paulo F1 GP2023 F1 GP Las Vegas2023 F1 GP Abu Dhabi
1Max VerstappenMaxVerstappen57512*12S31*11*11*S11*1*1S11151*1*S21S111S111*
2Sergio PérezSergioPérez285215*1S121646*3S2632S DNF428DNF10S DNF4S5DNF4S334
3Lewis HamiltonLewisHamilton2345526S764*238S10344*S7663*5DNFS5DSQS22*8S779
4Fernando AlonsoFernandoAlonso2063334S632725S5795S DNF2*91586S8DNFS13DNF3S1197
5Charles LeclercCharlesLeclerc206DNF7DNF3S2761142S12973S5DNF4445S12DSQS33DNSS522
6Lando NorrisLandoNorris205171769S1717917134S9227S678223S32S452*S2DNF5
7Carlos SainzCarlosSainz20046125S558556S3108DNFS45316DNSS63S646S8618
8George RussellGeorgeRussell17574DNF8*S4453DNF7S8566S81751674S45S86DNFS483
9Oscar PiastriOscarPiasters97DNF15811S101910131116S1145DNFS2912 *732S1DNFS10814S1010 *6
10Lance StrollLanceStroll746DNF47S812DNF699S411109S111116DNSDNF11S137S DNF175S12510
11Pierre GaslyPierreGasly62991314S1387101210S1518DNF11S331561012S96S7117S131113
12Esteban OconEstebanOcon58DNF81415S18938814S7DNFDNF8S910DNFDNF97S DNFDNFS111010S14412
13Alex AlbonAlexalbon2710DNFDNF12S9141416711S1381114S128711DNF13S79S99DNFS151214
14Yuki TsunodaYukitsunoda1711111010S DNF1115121419S16151510S1815DNSDNF1215S118*S14129S6188
15Valtteri BottasValtteriBottas108181118S161311191015S20131212S131410DNFDNF8S1012S1615DNFS191719
16Nico HulkenbergNicoHülkenberg91512717S1515171515DNFS6141418S171217131416S DNF11S151312S181915
17Daniel RicciardoDanielRicciardo6----------1316S10-----15S12713S91411
18Zhou GuanyuZhouGuanyu616 *139DNFS12161391612S19161613S15DNF1412139S1513S1714DNFS171617
19Kevin MagnussenKevinMagnussen313101713S111019181718S14DNF1715S141618101514S1414S18DNFDNFS161320
20Liam LawsonLiamLawson2------------131191117S DNF-----
21 Logansergeant112161616S DNF201820DNF13S18121817S16DNF1314DNFDNFS DNF10S191611S201616
22NederlandNyckde Vries0141415DNFS141812141817S1717------------

Voortgang van het coureurskampioenschap 2023

2023 F1 Statistieken van chauffeurs

POSbestuurderTeamGP1e2e3PeulPoleLapsFLDNFPTS
1Max VerstappenMaxVerstappenRed Bull2219202112132590575
2Sergio PérezSergioPérezRed Bull2224392121422285
3Carlos SainzCarlosSainzFerrari2210232124603200
4Lewis HamiltonLewisHamiltonMercedes2203361126842234
5Charles LeclercCharlesLeclercFerrari2203365114705206
6Fernando AlonsoFernandoAlonsoAston Martin2203580129412206
7Lando NorrisLandoNorrisMcLaren2206170127111205
8George RussellGeorgeRussellMercedes2200220125214175
9Oscar PiastriOscarPiastersMcLaren220112011852397
10Lance StrollLanceStrollAston Martin220000011460574
11Pierre GaslyPierreGaslyAlpine220011012480362
12Esteban OconEstebanOconAlpine220011011120758
13Alex AlbonAlexalbonWilliams220000011490427
14Yuki TsunodaYukitsunodaAlpha Tauri220000012011317
15Valtteri BottasValtteriBottasAlfa Romeo220000012290310
16Nico HulkenbergNicoHülkenbergHaas22000001251029
17Zhou GuanyuZhouGuanyuAlfa Romeo22000001244136
18Kevin MagnussenKevinMagnussenHaas22000001169053
19 LogansergeantWilliams22000001142071
20NederlandNyckde VriesAlpha Tauri1000000561020
21Daniel RicciardoDanielRicciardoAlpha Tauri700000417006
22Liam LawsonLiamLawsonAlpha Tauri500000293002
Constructeurs stand

2023 F1 Standings van het constructeurskampioenschap

POSTeamAutoPTS2023 F1 GP Bahrain2023 F1 GP Saoedi-Arabië2023 F1 GP Australië2023 F1 GP Azerbeijan2023 F1 GP Miami2023 F1 GP Monaco 2023 F1 GP Spanje2023 F1 GP Canada2023 F1 GP Oostenrijk2023 F1 GP Groot Brittanië2023 F1 GP Hongarije2023 F1 GP België2023 F1 GP Nederland2023 F1 GP Italië2023 F1 GP Singapore2023 F1 GP Japan2023 F1 GP Qatar2023 F1 GP Verenigde Staten2023 Mexico-Stad F1 GP2023 São Paulo F1 GP2023 F1 GP Las Vegas2023 F1 GP Abu Dhabi
1Red BullRed Bull RB1918601212S311111S1111S111511S21S111S111
112151S1216463S2632S DNF428DNF10S DNF4S5DNF4S334
2MercedesMercedes W14Mercedes W14444095526S764238S10344S76635DNFS5DSQS228S779
6374DNF8S4453DNF7S8566S81751674S45S86DNFS483
3FerrariFerrari SF-2316406DNF7DNF3S2761142S12973S5DNF4445S12DSQS33DNSS522
5546125S558556S3108DNFS45316DNSS63S646S8618
4McLarenMcLaren MCL604302171769S1717917134S9227S678223S32S452S2DNF5
81DNF15811S101910131116S1145DNFS2912732S1DNFS10814S10106
5Aston MartinAston Martin AMR23Aston Martin AMR23142803334S632725S5795S DNF291586S8DNFS13DNF3S1197
186DNF47S812DNF699S411109S111116DNSDNF11S137S DNF175S12510
6AlpineAlpine A523Alpine A52310120991314S1387101210S1518DNF11S331561012S96S7117S131113
31DNF81415S18938814S7DNFDNF8S910DNFDNF97S DNFDNFS111010S14412
7WilliamsWilliams FW45Williams FW4522812161616S DNF201820DNF13S18121817S16DNF1314DNFDNFS DNF10S191611S201616
2310DNFDNF12S9141416711S1381114S128711DNF13S79S99DNFS151214
8Alpha TauriAlpha Tauri AT04325----------1316S10-----15S12713S91411
21141415DNFS141812141817S1717------------
2211111010S DNF1115121419S16151510S1815DNSDNF1215S118S14129S6188
40------------131191117S DNF-----
9Alfa RomeoAlfa Romeo C43241616139DNFS12161391612S19161613S15DNF1412139S1513S1714DNFS171617
778181118S161311191015S20131212S131410DNFDNF8S1012S1615DNFS191719
10HaasHaas VF-23Haas VF-23201213101713S111019181718S14DNF1715S141618101514S1414S18DNFDNFS161320
271512717S1515171515DNFS6141418S171217131416S DNF11S151312S181915

Voortgang van het constructeurskampioenschap 2023

Race resultaten

2023 F1 Resultaten per race

2023 F1 Wereldkampioenschap
NEEgrote PrijsDatumWinnaarTeamLapsTijd
12023 F1 GP Bahrain 2023 F1 GP BahrainMaart 5Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5701:33:56.736
22023 F1 GP Saoedi-Arabië 2023 F1 GP Saoedi-ArabiëMaart 19Sergio PérezSergio PérezRed Bull5001:21:14.894
32023 F1 GP Australië 2023 F1 GP AustraliëApril 2Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5802:32:38.371
42023 F1 GP Azerbeijan 2023 F1 GP AzerbeijanApril 30Sergio PérezSergio PérezRed Bull5101:32:42.436
52023 F1 GP Miami 2023 F1 GP Miamimei 7Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5701:27:38.241
62023 F1 GP Monaco 2023 F1 GP Monaco mei 28Max VerstappenMax VerstappenRed Bull7801:48:51.980
72023 F1 GP Spanje 2023 F1 GP SpanjeJuni 4Max VerstappenMax VerstappenRed Bull6601:27:57.940
82023 F1 GP Canada 2023 F1 GP CanadaJuni 18Max VerstappenMax VerstappenRed Bull7001:33:58.348
92023 F1 GP Oostenrijk 2023 F1 GP OostenrijkJuli 2Max VerstappenMax VerstappenRed Bull7101:25:33.607
102023 F1 GP Groot Brittanië 2023 F1 GP Groot BrittaniëJuli 9Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5201:25:16.938
112023 F1 GP Hongarije 2023 F1 GP HongarijeJuli 23Max VerstappenMax VerstappenRed Bull7001:38:08.634
122023 F1 GP België 2023 F1 GP BelgiëJuli 30Max VerstappenMax VerstappenRed Bull4401:22:30.450
132023 F1 GP Nederland 2023 F1 GP NederlandAugustus 27Max VerstappenMax VerstappenRed Bull7202:24:04.411
142023 F1 GP Italië 2023 F1 GP ItaliëSeptember 3 Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5101:13:41.143
152023 F1 GP Singapore 2023 F1 GP SingaporeSeptember 17 Carlos SainzCarlos SainzFerrari6201:46:37.418
162023 F1 GP Japan 2023 F1 GP JapanSeptember 24 Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5301:30:58.421
172023 F1 GP Qatar 2023 F1 GP QatarOktober 8Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5701:27:39.168
182023 F1 GP Verenigde Staten 2023 F1 GP Verenigde StatenOktober 22Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5601:35:21.362
192023 Mexico-Stad F1 GP 2023 Mexico-Stad F1 GPOktober 29Max VerstappenMax VerstappenRed Bull7102:02:30.814
202023 São Paulo F1 GP 2023 São Paulo F1 GPNovember 5Max VerstappenMax VerstappenRed Bull7101:56:48.894
212023 F1 GP Las Vegas 2023 F1 GP Las VegasNovember 18Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5001:29:08.289
222023 F1 GP Abu Dhabi 2023 F1 GP Abu DhabiNovember 26Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5801:27:02.624

Puntenverdeling 2023: P1 = 25, P2 = 18, P3 = 15, P4 = 12, P5 = 10, P6 = 8, P7 = 6, P8 = 4, P9 = 2, P10 = 1 punt.

  • Posities in pin laat de bestuurder zien die vanaf vertrok pole positie.
  • Posities gemarkeerd met een asterisk (*) tonen de coureur die de snelste ronde heeft gereden.
  • DNS = Niet gestart · DNF = Niet voltooid · DSQ = Gediskwalificeerd

2023 F1 Kampioenschap — Veelgestelde vragen

Wie won de editie van 2023? F1 Coureurskampioenschap?

Max Verstappen won het Formule 1-wereldkampioenschap van 2023 met 575 punten, 290 punten voor op Sergio Pérez.

Na welke race vond de race van 2023 plaats? F1 Is het coureurskampioenschap al beslist?

Max Verstappen verzekerde zich tijdens de Grand Prix van Qatar, de 17e van de 22 races, van het wereldkampioenschap van 2023, met nog vijf races te gaan.

Hoeveel F1 Had Max Verstappen het wereldkampioenschap voor coureurs in 2023 gewonnen?

In 2023 behaalde Max Verstappen zijn derde opeenvolgende wereldtitel.

Hoeveel races won Max Verstappen in 2023?

Max Verstappen won 19 van de 22 races in 2023, met 21 podiumplaatsen en 12 overwinningen. pole posities.

Wie eindigde als tweede in 2023? F1 Coureurskampioenschap?

Sergio Pérez eindigde als tweede, 290 punten achter Max Verstappen.

Welk team won in 2023? F1 Constructeurskampioenschap?

Red Bull won het constructeurskampioenschap van 2023 met 860 punten.

Wanneer deed Red Bull win de 2023 F1 Constructeurskampioenschap?

Red Bull Ze verzekerden zich van het constructeurskampioenschap van 2023 tijdens de Grand Prix van Japan, de 16e van de 22 races.

Heeft de 2023 F1 Wint de coureurskampioen ook het constructeurskampioenschap?

Ja. Max Verstappen reed voor Red Bull, die ook het constructeurskampioenschap van 2023 won, een dubbele kampioenstitel.

Hoeveel races zijn er in 2023? F1 seizoen?

Het Formule 1-seizoen van 2023 telde 22 Grand Prix-races.