2026 F1 Standenkampioenschap

2026 F1 Standenkampioenschap
2026 F1 Wereldkampioenschap · 77 van 77

Coureurs- en constructeursklassement

Na Singapore F1 GP, ronde 17 / 23

8
De meeste GP coureur wint
340pts
Leider van de chauffeurs
6
Verschillende GP winnaars
578pts
Leider van de aannemers
Laatst bijgewerkt:
Wolff onder vuur: controversieel 2026 F1 Debat over de regels gaat verder

Formule 1 - Mercedes-AMG PETRONAS F1 team, 2026 Australische GPen: Kimi Antonelli, George Russell

De F1 standen van de huidige 2026 Het Formule 1-seizoen. Het seizoen zou oorspronkelijk 24 Grands Prix tellen, maar de oorlog in het Midden-Oosten leidde tot de annulering van de Grands Prix van Bahrein en Saoedi-Arabië, waardoor het een van de langste seizoenen ooit in de geschiedenis van de Formule 1 zou zijn geworden.

Dit jaar vinden er twee evenementen plaats in Spanje. Een nieuw evenement in 2026 Als het de Grand Prix van Madrid betreft, zal het de eerste keer zijn dat een Grand Prix op de straten van Madrid wordt gehouden.

Aan de andere kant wordt de Grand Prix van Nederland voor de laatste keer gehouden. Het evenement was te duur geworden voor de organisatoren. Het veranderde de manier van F1 Er worden evenementen georganiseerd die zeker gemist zullen worden.

Na de Grand Prix van Singapore (ronde 17 van 23) staat Kimi Antonelli aan de leiding. 2026 Antonelli staat met 340 punten aan de leiding van het coureurskampioenschap, een comfortabele voorsprong van 102 punten op zijn Mercedes-teamgenoot George Russell. poles en heeft dit seizoen al 14 podiumplaatsen op zijn naam staan. De Italiaanse coureur jaagt op zijn eerste wereldtitel. Max Verstappen won de meest recente Grand Prix op Marina Bay Street CircuitMercedes leidt het constructeurskampioenschap met 578 punten en elf overwinningen, 134 punten voor op Ferrari.

Met nog 6 races te gaan zijn er nog 150 punten te verdienen in het coureurskampioenschap en 258 in het constructeurskampioenschap. Kimi Antonelli zou zich al in de volgende race kunnen kwalificeren door George Russell met 24 punten te verslaan. Kimi Antonelli heeft nog steeds gezelschap aan de top, met George Russell, Lewis Hamilton, Max Verstappen, Charles Leclerc en Lando Norris Mathematisch gezien maken ze nog kans op de titel. De volgende race is de Grand Prix van de Verenigde Staten op 25 oktober. 2026 at Circuit van de Amerika's.

Rijdersstand

2026 F1 Stand coureurskampioenschap

POSbestuurderPTS2026 F1 GP Australië2026 F1 GP China2026 F1 GP Japan2026 F1 GP Miami2026 F1 GP Canada2026 F1 GP Monaco 2026 Barcelona-Catalonië F1 GP2026 F1 GP Oostenrijk2026 F1 GP Groot Brittanië2026 F1 GP België2026 F1 GP Hongarije2026 F1 GP Nederland2026 F1 GP Italië2026 F1 GP Spanje2026 F1 GP Azerbeijan2026 F1 GP Bahrain2026 F1 GP Singapore2026   F1 GP2026 Mexico Stad F1 GP2026 São Paulo F1 GP2026 F1 GP Las Vegas2026 F1 GP Qatar2026 F1 GP Abu Dhabi
1Kimi AntonelliKimiAntonelli34021*S51*1S61*S31*163*15 *S1132S41*1523S4------
2George RussellGeorgeRussell23812S144S4DNFS112212S4DNF73S125*1*209S DNF------
3Lewis HamiltonLewisHamilton22943S366S72S621*53S2454S76DNF636S2------
4Max VerstappenMaxVerstappen2216*DNFS985S53S7DNF4220S632DNFS63221*1S1------
5Charles LeclercCharlesLeclerc21534S238S34S5DNF1581S524*5*S2DNF4442*S3------
6Lando NorrisLandoNorris2015DNSS452*S1DNFS2DNF374S37*11S343DNF94S8------
7Oscar PiastriOscarPiasters138DNSDNSS623S211S445411S75DNF6S5581365S14------
8Isaac HadjarIsakHadjar97DNF8S1512DNFS95S DNF3665S966---3510S DNF------
9Liam LawsonLiamLawson75137S79DNFS147S115896S81287S111461277S5------
10Pierre GaslyPierreGasly41106S117DNFS88S DNF771310S11111210S8712DNF1611S9------
11Arvid LindbladArvidLindblad38812S DNF1414S DNSDNSS869107S1091012S108971015S13------
12Franco ColapintoOpenhartigcolapinto271410S14167S106S91410159S12101514S1297DNF13DNFS DNF------
13Oliver BearmanOliverBeerman2375S8DNF11S1210S DNFDNF171412S141419DNFS15151691412S6------
14Nico HulkenbergNicoHülkenberg13DNS11S DNF11DNFS DNS12S1513DNF12DNFS151398S DNF121011118S7------
15Gabriël BortoletoGabrielBortoleto109DNSS131312S DSQ13S121111118S1381113S911131518DNFS DNF------
16Esteban OconEstebanOcon71114S101013S1114S139131613S161716DNFS14161181513S10------
17Fernando AlonsoFernandoAlonso7DNFDNFS171815S15DNFS DNF10DNF1818S2019149S18DNF17DNF816S11------
18Carlos SainzCarlosSainz7159S12159S139S101612DNF17S17161816S2013DNF101714S12------
19Alex AlbonAlexalbon512DNSS162010S18DNFS DNF8DNF17DNFS18151717S161715DNFDNFDNFS DNF------
20Yuki TsunodaYukitsunoda1-----------11S131014---------
21Lance StrollLanceStroll0DNFDNFS18DNF17S1715S DNFDNFDNFDNF19S DNFDNF13DNFS17DNFDNFDNF12DNFS DNF------
22Valtteri BottasValtteriBottas0DNF13S DNF1918S1916S DNFDNFDNFDNF16S1918DNFDNFS19191816DNF19S DNF------
23Sergio PérezSergioPérez01615S191716S16DNFS141514DNF14S DNFDNFDNF15S2118DNF141917S DNF------

2026 F1 Statistieken van chauffeurs

POSbestuurderTeamGP1e2e3PeulPoleLapsFLDNFPTS
1Kimi AntonelliKimiAntonelliMercedes17833146101871340
2George RussellGeorgeRussellMercedes173418593423238
3Max VerstappenMaxVerstappenRed Bull172439281024221
4Lando NorrisLandoNorrisMcLaren172125388623201
5Lewis HamiltonLewisHamiltonFerrari171236097211229
6Charles LeclercCharlesLeclercFerrari171225095333215
7Oscar PiastriOscarPiastersMcLaren170112089203138
8Liam LawsonLiamLawsonRacing Bulls17000009670175
9Pierre GaslyPierreGaslyAlpine17000019470141
10Arvid LindbladArvidLindbladRacing Bulls17000009460138
11Franco ColapintoOpenhartigcolapintoAlpine17000009650127
12Oliver BearmanOliverBeermanHaas17000008440423
13Nico HulkenbergNicoHülkenbergAudi17000008200413
14Gabriël BortoletoGabrielBortoletoAudi17000009030210
15Esteban OconEstebanOconHaas1700000990017
16Fernando AlonsoFernandoAlonsoAston Martin1700000834057
17Carlos SainzCarlosSainzWilliams1700000882037
18Alex AlbonAlexalbonWilliams1700000776075
19Lance StrollLanceStrollAston Martin17000006340100
20Sergio PérezSergioPérezCadillac1700000780040
21Valtteri BottasValtteriBottasCadillac1700000674070
22Isaac HadjarIsakHadjarRed Bull14002207380297
23Yuki TsunodaYukitsunodaRacing Bulls300000181001
Constructeurs stand

2026 F1 Standings van het constructeurskampioenschap

POSTeamAutoPTS2026 F1 GP Australië2026 F1 GP China2026 F1 GP Japan2026 F1 GP Miami2026 F1 GP Canada2026 F1 GP Monaco 2026 Barcelona-Catalonië F1 GP2026 F1 GP Oostenrijk2026 F1 GP Groot Brittanië2026 F1 GP België2026 F1 GP Hongarije2026 F1 GP Nederland2026 F1 GP Italië2026 F1 GP Spanje2026 F1 GP Azerbeijan2026 F1 GP Bahrain2026 F1 GP Singapore2026   F1 GP2026 Mexico Stad F1 GP2026 São Paulo F1 GP2026 F1 GP Las Vegas2026 F1 GP Qatar2026 F1 GP Abu Dhabi
1MercedesMercedes W17Mercedes W171257821S511S61S3116315S1132S411523S4------
6312S144S4DNFS112212S4DNF73S1251209S DNF------
2FerrariFerrari SF-26Ferrari SF-261644434S238S34S5DNF1581S5245S2DNF4442S3------
4443S366S72S62153S2454S76DNF636S2------
3McLarenMcLaren MCL40McLaren MCL4013395DNSS452S1DNFS2DNF374S3711S343DNF94S8------
81DNSDNSS623S211S445411S75DNF6S5581365S14------
4Red BullRed Bull RB22Red Bull RB2233326DNFS985S53S7DNF4220S632DNFS632211S1------
6DNF8S1512DNFS95S DNF3665S966---3510S DNF------
30-----------7S11146---------
5Racing BullsVCARB 03VCARB 0322100-----------11S131014---------
30137S79DNFS147S115896S8128---1277S5------
41812S DNF1414S DNSDNSS869107S1091012S108971015S13------
6AlpineAlpine A526Alpine A5261068106S117DNFS88S DNF771310S11111210S8712DNF1611S9------
431410S14167S106S91410159S12101514S1297DNF13DNFS DNF------
7HaasHaas VF-26Haas VF-2631301114S101013S1114S139131613S161716DNFS14161181513S10------
8775S8DNF11S1210S DNFDNF171412S141419DNFS15151691412S6------
8AudiAudi R26Audi R265239DNSS131312S DSQ13S121111118S1381113S911131518DNFS DNF------
27DNS11S DNF11DNFS DNS12S1513DNF12DNFS151398S DNF121011118S7------
9WilliamsWilliams FW48Williams FW48231212DNSS162010S18DNFS DNF8DNF17DNFS18151717S161715DNFDNFDNFS DNF------
55159S12159S139S101612DNF17S17161816S2013DNF101714S12------
10Aston MartinAston Martin AMR26Aston Martin AMR26147DNFDNFS171815S15DNFS DNF10DNF1818S2019149S18DNF17DNF816S11------
18DNFDNFS18DNF17S1715S DNFDNFDNFDNF19S DNFDNF13DNFS17DNFDNFDNF12DNFS DNF------
11CadillacCadillac MAC-26Cadillac MAC-261101615S191716S16DNFS141514DNF14S DNFDNFDNF15S2118DNF141917S DNF------
77DNF13S DNF1918S1916S DNFDNFDNFDNF16S1918DNFDNFS19191816DNF19S DNF------

2026 Voortgang van het constructeurskampioenschap

Race resultaten

2026 F1 Resultaten per race

2026 F1 Wereldkampioenschap
NEEgrote PrijsDatumWinnaarTeamLapsTijd
12026 F1 GP Australië 2026 F1 GP AustraliëMaart 8George RussellGeorge RussellMercedes5801:23:06.801
22026 F1 GP China 2026 F1 GP ChinaMaart 15Kimi AntonelliKimi AntonelliMercedes5601:33:15.607
32026 F1 GP Japan 2026 F1 GP JapanMaart 29Kimi AntonelliKimi AntonelliMercedes5301:28:03.403
42026 F1 GP Miami 2026 F1 GP Miamimei 3Kimi AntonelliKimi AntonelliMercedes5701:33:19.273
52026 F1 GP Canada 2026 F1 GP Canadamei 24Kimi AntonelliKimi AntonelliMercedes6801:28:15.758
62026 F1 GP Monaco 2026 F1 GP Monaco Juni 7Kimi AntonelliKimi AntonelliMercedes7802:23:31.243
72026 Barcelona-Catalonië F1 GP 2026 Barcelona-Catalonië F1 GPJuni 14Lewis HamiltonLewis HamiltonFerrari6601:32:28.105
82026 F1 GP Oostenrijk 2026 F1 GP OostenrijkJuni 28George RussellGeorge RussellMercedes7101:26:37.979
92026 F1 GP Groot Brittanië 2026 F1 GP Groot BrittaniëJuli 5Charles LeclercCharles LeclercFerrari5201:27:11.335
102026 F1 GP België 2026 F1 GP BelgiëJuli 19Kimi AntonelliKimi AntonelliMercedes4401:24:42.479
112026 F1 GP Hongarije 2026 F1 GP HongarijeJuli 26Lando NorrisLando NorrisMcLaren7001:39:56.180
122026 F1 GP Nederland 2026 F1 GP NederlandAugustus 23Lando NorrisLando NorrisMcLaren7202:04:44.859
132026 F1 GP Italië 2026 F1 GP ItaliëSeptember 6 Kimi AntonelliKimi AntonelliMercedes5301:51:15.281
142026 F1 GP Spanje 2026 F1 GP SpanjeSeptember 13 Kimi AntonelliKimi AntonelliMercedes571:34:23.754
152026 F1 GP Azerbeijan 2026 F1 GP AzerbeijanSeptember 26 George RussellGeorge RussellMercedes5101:38:02.143
162026 F1 GP Bahrain 2026 F1 GP BahrainOktober 4Max VerstappenMax VerstappenRed Bull5501:47:14.808
172026 F1 GP Singapore 2026 F1 GP SingaporeOktober 11Max VerstappenMax VerstappenRed Bull6201:42:00.785
182026   F1 GP 2026 F1 GPOktober 25
192026 Mexico Stad F1 GP 2026 Mexico Stad F1 GPNovember 1
202026 São Paulo F1 GP 2026 São Paulo F1 GPNovember 8
212026 F1 GP Las Vegas 2026 F1 GP Las VegasNovember 21
222026 F1 GP Qatar 2026 F1 GP QatarNovember 29
232026 F1 GP Abu Dhabi 2026 F1 GP Abu DhabiDecember 6

2026 puntenverdeling: P1 = 25, P2 = 18, P3 = 15, P4 = 12, P5 = 10, P6 = 8, P7 = 6, P8 = 4, P9 = 2, P10 = 1 punt.

  • Posities in pin laat de bestuurder zien die vanaf vertrok pole positie.
  • Posities gemarkeerd met een asterisk (*) tonen de coureur die de snelste ronde heeft gereden.
  • DNS = Niet gestart · DNF = Niet voltooid

2026 F1 Kampioenschap — Veelgestelde vragen

Wie leidt de 2026 F1 Coureurskampioenschap?

Na 17 van de 23 ronden leidt Kimi Antonelli. 2026 Hij staat aan de leiding in het coureurskampioenschap met 340 punten, 102 punten voor op George Russell.

Welk team leidt de 2026 F1 Constructeurskampioenschap?

Mercedes leidt de 2026 Het constructeurskampioenschap met 578 punten.

Hoeveel races zijn er in de 2026 F1 seizoen?

De 2026 Het Formule 1-seizoen telt 23 Grand Prix-races, waarvan er tot nu toe 17 zijn verreden.

Wie won de meest recente wedstrijd? 2026 F1 race?

Max Verstappen won de 2026 Singapore F1 GP, de meest recente ronde van de 2026 seizoen.