1982 F1 Klasyfikacja mistrzowska

1982 F1 Klasyfikacja mistrzowska
1982 F1 Mistrzostwa Świata · 33 z 77

Klasyfikacja kierowców i konstruktorów

Klasyfikacja końcowa · 16 rundy

2
Większość GP kierowca wygrywa
44pkt
Mistrz świata
11
Inny GP Zwycięzcy
74pkt
Mistrz konstruktorów
Ostatnio zaktualizowany:

Keke Rosberg zdobył swój pierwszy i jedyny tytuł mistrza świata kierowców Formuły 1 w 1982 roku, zdobywając 44 punkty, odnosząc jedno zwycięstwo, sześć miejsc na podium i jedno pole Pozycję na trasie. Fiński kierowca finiszował zaledwie pięć punktów przewagi nad Didierem Pironim. Mistrzostwo konstruktorów przypadło jednak nie Rosbergowi z Williamsa, a Ferrari, które zdobyło swój siódmy tytuł z 74 punktami i trzema zwycięstwami w wyścigach.

Oba mistrzostwa zostały rozstrzygnięte w tym samym wyścigu, Caesars Palace Grand Prix (runda 16 z 16): Rosberg zdobył tytuł mistrza kierowców, a Ferrari – konstruktorów.

Widzieć wszystko 1982 F1 wyniki dla każdego wyścigu, kierowcy i zespołu. Tutaj znajdziesz 1982 F1 przegląd zespołów, mamy też wszystkie inne F1 wyniki od 1950.

Ranking kierowców

1982 F1 Klasyfikacja Mistrzostw Kierowców

POSKierowcaPTS1982 Republika Południowej Afryki F1 GP1982 Brazylijczyk F1 GP1982 USA Zachód F1 GP1982 San Marino F1 GP1982 belgijski F1 GP1982 Monaco F1 GP1982Detroit F1 GP1982 kanadyjski F1 GP1982 holenderski F1 GP1982 brytyjskie F1 GP1982 francuskich F1 GP1982 niemieckie F1 GP1982 Austriacki F1 GP1982 Szwajcarski F1 GP1982 włoski F1 GPPałac Cezara z 1982 r. F1 GP
1Keke RosbergKekeRosberg445DSQ2-2DNF4DNF3DNF532185
2FrancjaDidierPironi39186DNF1*DNS239*123DNS----
3Wielka BrytaniaJohnWatson39626-1*DNF139DNFDNFDNF91342
4Alain ProstAlainProst341*1*DNFDNFDNF7NC *DNFDNF62DNF82*DNF4
5Niki LaudaNikiLauda304DNF1*-DSQDNFDNFDNF418-53DNFDNF
6FrancjaRenéArnoux283DNFDNFDNFDNFDNF10DNFDNFDNF12DNF161*DNF
7FrancjaPatrickTambaj25--------83414DNF2DNS
8WłochyMicheleAlboreto257443DNF10DNFDNF7DNF64DNF751*
9WłochyHelde Angelis238DNF5-45DNF4DNF4DNFDNF16DNFDNF
10WłochyRiccardopatrese21DNFDNF3-DNF1*DNF215DNFDNF*DNFDNF5DNFDNF
11Nelson PiquetNelsonpikieta20DNFDSQDNF-5DNFDNQ12DNFDNFDNF*DNF*4DNFDNF
12United StatesEddiePozdrawiam15DNFDNFDNF-3DNF210DNQDNF16DNFDNFDNF63
13IrlandiaDerekDaly814DNFDNF-DNF657557DNFDNF9DNF6
14Nigel MansellNigelMansell7DNF37-DNF4DNFDNF-DNF-9DNF87DNF
15ArgentynaCarlosReutemanna62DNF--------------
16KanadaGillesVilleneuve6DNFDNFDSQ2DNS-----------
17WłochyAndreaCezara513DNFDNFDNFDNF3DNF6DNFDNFDNFDNFDNF10109
18FrancjaJacquesLaffite'a5DNFDNFDNF-9DNF6DNFDNFDNF14DNF3DNFDNFDNF
19Mario AndrettiMarioandretti4--DNF-----------3DNF
20FrancjaJean-PierreJarier3DNF9DNF4DNFDNQDNFDNF14DNFDNFDNFDNQDNFDNFDNS
21SzwajcariamarcPewnie3----798510DNF136DNF15DNF7
22WłochyBrunoGiacomelli211DNFDNFDNFDNFDNFDNFDNF11795DNF12DNF10
23ChileElishaSalazar29DNFDNF5DNFDNFDNFDNF13DNQDNFDNFDNQ149DNQ
24NiemcyManfredWinkelhocka2105DNFDSQDNFDNFDNFDNQ12DNQ11DNFDNFDNFDNQNC
25WłochyMauroMeble2DNQ10DNQ-DNFDNQDNF869DNFDNF6DNQ1211
26BrazyliaChicoSerra117DNFDNQ-6DNPQ11DNQDNFDNF-117DNQ11DNQ
27Wielka BrytaniaBrianHentona0DNQDNQDNFDNFDNF89NCDNF8*107DNF11DNF8
28NiemcyJochenMasa01288-DNFDNQ711DNF10DNF-----
29SzwecjaSzczupłyBorgudd016710-------------
30BrazyliaRaulBoesel015DNF9-8DNPQDNFDNFDNFDNQDNQDNFDNQDNFDNQ13
31KolumbiaRobertoGuerrero0DNQDNQDNF-DNQDNQDNFDNFDNQDNFDNQ8DNFDNFNCDNS
32Wielka BrytaniaDerekWarwick0DNFDNQDNQDNFDNFDNQ--DNF*DNF1510DNFDNFDNFDNF
33Wielka BrytaniaGeoffOsad0-------DNF--12-----
34Wielka BrytaniaRupertKeegan0-----------DNQDNFDNFDNQ12
-WłochyTeoFabi0DNQDNQDNQNCDNFDNPQ--DNQDNFDNFDNQDNFDNFDNFDNQ
-WłochyRiccardoPalettiego0DNQDNQDNQDNFDNPQDNPQDNFDNF--------
-IrlandiaTommyByrne0-----------DNQDNFDNQDNQDNF
-HolandiaStyczeńUbijaki0----DNQDNQDNQ-DNFDNQDNQ-----
-HiszpaniaEmiliode Villota0----DNPQDNPQDNQDNQDNPQ-------
-BrazyliaRobertoMoreno0--------DNQ-------

Podliczono 11 najlepszych z 16 wyników. Punkty w nawiasach to wszystkie zdobyte punkty; dolna liczba to łączna liczba punktów w mistrzostwach.

1982 F1 Statystyki kierowców

POSKierowcaZespół GP123StrąkPoleOkrążeniaFLDNFPTS
1Alain ProstAlainProstRenault162204577941034
2FrancjaRenéArnouxRenault162114553811128
3WłochyMicheleAlboretoWielka BrytaniaTyrrell16101208721625
4WłochyAndreaCezaraAlfa Romeo16001116390125
5FrancjaJean-PierreJarierWłochyOsella16000003120133
6WłochyBrunoGiacomelliAlfa Romeo1600000580092
7ChileElishaSalazarNiemcyATS16000004430112
8NiemcyManfredWinkelhockaNiemcyATS16000004810122
9Wielka BrytaniaBrianHentonaWielka BrytaniaTyrrell1600000633190
10Wielka BrytaniaJohnWatsonMcLaren15221508211539
11Keke RosbergKekeRosbergWilliams15132619410444
12WłochyHelde AngelisTeam Lotus15100107470723
13WłochyRiccardopatreseBrabham151113055021021
14Nelson PiquetNelsonpikietaBrabham151102154221120
15United StatesEddiePozdrawiamFrancjaLigier150123064801015
16IrlandiaDerekDalyWilliams1500000750088
17FrancjaJacquesLaffite'aFrancjaLigier15001104860115
18WłochyMauroMebleWielka BrytaniaStrzałki1500000511082
19KolumbiaRobertoGuerreroWielka BrytaniaChorąży15000001370140
20BrazyliaRaulBoeselWielka BrytaniaMarch15000004090110
21Niki LaudaNikiLaudaMcLaren14201307641730
22BrazyliaChicoSerraBrazyliaFittipaldi1400000397081
23WłochyTeoFabiWielka BrytaniaToleman14000001050140
24Wielka BrytaniaDerekWarwickWielka BrytaniaToleman14000002831120
25Nigel MansellNigelMansellTeam Lotus1300110493077
26FrancjaDidierPironiFerrari12222626052439
27SzwajcariamarcPewnieWielka BrytaniaStrzałki1200000698033
28NiemcyJochenMasaWielka BrytaniaMarch1000000538040
29FrancjaPatrickTambajFerrari8111303500225
30WłochyRiccardoPalettiegoWłochyOsella8000007080
31HolandiaStyczeńUbijakiHongkongTheodore60000041060
32KanadaGillesVilleneuveFerrari501010170046
33Wielka BrytaniaRupertKeeganWielka BrytaniaMarch50000099040
34IrlandiaTommyByrneHongkongTheodore50000067050
35HiszpaniaEmiliode VillotaWielka BrytaniaMarch5000000050
36Mario AndrettiMarioandrettiWilliams30011197024
37SzwecjaSzczupłyBorguddWielka BrytaniaTyrrell300000201000
38ArgentynaCarlosReutemannaWilliams20101098016
39Wielka BrytaniaGeoffOsadTeam Lotus20000052010
40BrazyliaRobertoMorenoTeam Lotus1000000010
Klasyfikacja konstruktorów

1982 F1 Klasyfikacja Mistrzostw Konstruktorów

POSZespół SamochódPTS1982 Republika Południowej Afryki F1 GP1982 Brazylijczyk F1 GP1982 USA Zachód F1 GP1982 San Marino F1 GP1982 belgijski F1 GP1982 Monaco F1 GP1982Detroit F1 GP1982 kanadyjski F1 GP1982 holenderski F1 GP1982 brytyjskie F1 GP1982 francuskich F1 GP1982 niemieckie F1 GP1982 Austriacki F1 GP1982 Szwajcarski F1 GP1982 włoski F1 GPPałac Cezara z 1982 r. F1 GP
1FerrariFerrari 126C22774DNFDNFDSQ2DNS---83414DNF2DNS
28186DNF1DNS239123DNS--3DNF
2McLarenMcLaren MP4 / 1769626-1DNF139DNFDNFDNF91342
84DNF1-DSQDNFDNFDNF418-53DNFDNF
3RenaultRenault RE30B156211DNFDNFDNF7NCDNFDNF62DNF82DNF4
163DNFDNFDNFDNFDNF10DNFDNFDNF12DNF161DNF
4WilliamsWilliams FW07CWilliams FW085582DNFDNF-DNF657557DNFDNF9DNF6
65DSQ2-2DNF4DNF3DNF532185
5BrabhamBrabham BT50Brabham BT49DBrabhama BT49C141DNFDSQDNF-5DNFDNQ12DNFDNFDNFDNF4DNFDNF
2DNFDNF3-DNF1DNF215DNFDNFDNFDNF5DNFDNF
6Team LotusLotos 87BLotus 9111308DNF5-45DNF4DNF4DNFDNF16DNFDNF
12DNF37-DNF4DNFDNFDNQDNF129DNF87DNF
7Wielka BrytaniaTyrrellTyrrella 0113257443DNF10DNFDNF7DNF64DNF751
416710DNFDNF89NCDNF8107DNF11DNF8
8FrancjaLigierLigier JS17BLigiera JS192520DNFDNFDNF-3DNF210DNQDNF16DNFDNFDNF63
26DNFDNFDNF-9DNF6DNFDNFDNF14DNF3DNFDNFDNF
9Alfa RomeoAlfa Romeo 179DAlfa Romeo 18222713DNFDNFDNFDNF3DNF6DNFDNFDNFDNFDNF10109
2311DNFDNFDNFDNFDNFDNFDNF11795DNF12DNF10
10Wielka BrytaniaStrzałkiStrzały A4Strzały A5295DNQDNQDNF-798510DNF136DNF15DNF7
30DNQ10DNQ-DNFDNQDNF869DNFDNF6DNQ1211
11NiemcyATSATS D594105DNFDSQDNFDNFDNFDNQ12DNQ11DNFDNFDNFDNQNC
109DNFDNF5DNFDNFDNFDNF13DNQDNFDNFDNQ149DNQ
12WłochyOsellaOsella FA1COsella FA1D313DNF9DNF4DNFDNQDNFDNF14DNFDNFDNFDNQDNFDNFDNS
32DNQDNQDNQDNFDNPQDNPQDNFDNF--------
13BrazyliaFittipaldiFittipaldi F8DFittipaldi F920117DNFDNQ-6DNPQ11DNQDNFDNF-117DNQ11DNQ
14Wielka BrytaniaMarchmarcu 821 roku1701288-DNFDNQ711DNF10DNFDNQDNFDNFDNQ12
1815DNF9-8DNPQDNFDNFDNFDNQDNQDNFDNQDNFDNQ13
19----DNPQDNPQDNQDNQDNPQ-------
15Wielka BrytaniaChorążyChorąży N181140DNQDNQDNF-DNQDNQDNFDNFDNQDNFDNQ8DNFDNFNCDNS
16Wielka BrytaniaTolemanToleman TG181BToleman TG181CTolemana TG183350DNFDNQDNQDNFDNFDNQ--DNFDNF1510DNFDNFDNFDNF
36DNQDNQDNQNCDNFDNPQ--DNQDNFDNFDNQDNFDNFDNFDNQ
17HongkongTheodoreTeodor TY01Teodor TY0233014DNFDNF-DNQDNQDNQDNFDNFDNQDNQDNQDNFDNQDNQDNF

Postępy w Mistrzostwach Konstruktorów 1982

Wyniki wyścigu

1982 F1 Wyniki wyścigów po wyścigach

1982 F1 Mistrzostwa Świata
NIEGrand PrixDataZwycięzcaZespół OkrążeniaCzas
11982 Republika Południowej Afryki F1 GP 1982 Republika Południowej Afryki F1 GPStyczeń 23Alain ProstAlain ProstRenault7701:32:08.401
21982 Brazylijczyk F1 GP 1982 Brazylijczyk F1 GPmarcu 21 rokuAlain ProstAlain ProstRenault6301:44:33.134
31982 USA Zachód F1 GP 1982 USA Zachód F1 GPKwiecień 4 Niki LaudaNiki LaudaMcLaren7501:58:25.318
41982 San Marino F1 GP 1982 San Marino F1 GPKwiecień 25 FrancjaDidier PironiFerrari6001:36:38.887
51982 belgijski F1 GP 1982 belgijski F1 GP9 maja,Wielka BrytaniaJohn WatsonMcLaren7001:35:41.995
61982 Monaco F1 GP 1982 Monaco F1 GP23 maja,WłochyRiccardo PatreseBrabham7601:54:11.259
71982Detroit F1 GP 1982Detroit F1 GPCzerwiec 6Wielka BrytaniaJohn WatsonMcLaren6201:58:41.043
81982 kanadyjski F1 GP 1982 kanadyjski F1 GPCzerwiec 13Nelson PiquetNelson PiquetBrabham7001:46:39.577
91982 holenderski F1 GP 1982 holenderski F1 GPLipiec 3FrancjaDidier PironiFerrari7201:38:03.254
101982 brytyjskie F1 GP 1982 brytyjskie F1 GPLipiec 18Niki LaudaNiki LaudaMcLaren7601:35:33.812
111982 francuskich F1 GP 1982 francuskich F1 GPLipiec 25FrancjaRené ArnouxRenault5401:33:33.217
121982 niemieckie F1 GP 1982 niemieckie F1 GPSierpień 8FrancjaPatrick TambayFerrari4501:27:25.178
131982 Austriacki F1 GP 1982 Austriacki F1 GPSierpień 15WłochyElio de AngelisTeam Lotus5301:25:02.212
141982 Szwajcarski F1 GP 1982 Szwajcarski F1 GPSierpień 29Keke RosbergKeke RosbergWilliams8001:32:41.087
151982 włoski F1 GP 1982 włoski F1 GPWrzesień 12FrancjaRené ArnouxRenault5201:22:25.734
16Pałac Cezara z 1982 r. F1 GP Pałac Cezara z 1982 r. F1 GPWrzesień 25WłochyMichele AlboretoWielka BrytaniaTyrrell7501:41:56.888

Podział punktów w 1982 r.: P1 = 9, P2 = 6, P3 = 4, P4 = 3, P5 = 2, P6 = 1 punkt.

  • Stanowiska w pokaż kierowcy, który wystartował pole pozycji.
  • Pozycje oznaczone gwiazdką (*) wskazują kierowcę, który uzyskał najszybsze okrążenie.
  • DNQ = Nie zakwalifikował się · DNS = Nie uruchomiono · DNPQ = Nie zakwalifikowano się wstępnie · DNF = Nie skończyłem · NC = Nie sklasyfikowano · DSQ = Zdyskwalifikowany

1982 F1 Mistrzostwa — Często zadawane pytania

Kto wygrał w 1982 roku F1 Mistrzostwa kierowców?

Keke Rosberg wygrał mistrzostwa kierowców Formuły 1 w 1982 roku z 44 punktami, wyprzedzając Didiera Pironiego o 5 punktów.

Po którym wyścigu był 1982 F1 Mistrzostwa kierowców rozstrzygnięte?

Keke Rosberg zdobył tytuł mistrza kierowców 1982 roku podczas finału sezonu, Caesars Palace Grand Prix (runda 16 z 16).

Ile F1 Czy Mistrzostwa Świata Kierowców wygrałby Keke Rosberg w 1982 roku?

Tytuł z 1982 roku był pierwszym i jedynym tytułem mistrza świata kierowców Formuły 1 zdobytym przez Keke Rosberga.

Ile wyścigów wygrał Keke Rosberg w 1982 roku?

Keke Rosberg wygrał 1 z 16 wyścigów w 1982 roku, zdobywając 6 miejsc na podium i 1 pole pozycji.

Kto zajął drugie miejsce w 1982 roku F1 Mistrzostwa kierowców?

Didier Pironi zajął drugie miejsce, 5 punktów za Keke Rosbergiem.

Która drużyna wygrała w 1982 roku? F1 Mistrzostwa konstruktorów?

Ferrari wygrało mistrzostwo konstruktorów w 1982 roku, zdobywając 74 punkty.

Kiedy Ferrari wygrało w 1982 roku? F1 Mistrzostwa konstruktorów?

Ferrari zapewniło sobie tytuł mistrza konstruktorów w 1982 roku podczas Grand Prix Caesars Palace, w 16. z 16 rund.

Czy 1982 F1 Czy mistrz kierowców wygra również mistrzostwo konstruktorów?

Nie. Tytuł konstruktorów w 1982 roku przypadł Ferrari, podczas gdy Keke Rosberg ścigał się dla Williamsa.

Ile wyścigów odbędzie się w 1982 roku? F1 pora roku?

Sezon Formuły 1 1982 obejmował 16 rundy Grand Prix.