Albert Park Circuit | F1 Baanindeling, records en winnaars

Albert Park Circuit
171DAGEN
13UREN
45MIN
10SEC
VRIJE TRAINING
Vr 2 apr · 12:30 AEDT
2026 Formule 1 Circuit

Albert Park Circuit

Australisch F1 GP,Melbourne

1996
Eerste Grote Prijs
29
grote Prijs
4
Meeste coureursoverwinningen
10
Meeste overwinningen voor de constructeur

Albert Park Circuit is een semi-permanent stratencircuit rond Albert Park Lake in Melbourne, Australië, waar sinds 1996 de Australische Grand Prix wordt gehouden. Het 5.278 km lange circuit combineert openbare wegen met speciaal aangelegde secties en werd in 2021 opnieuw geprofileerd met snellere bochten en een vierde sectie. DRS zone. Traditioneel de seizoensopener, beloont het ritme en zelfvertrouwen op een ondergrond met weinig grip die gedurende het weekend snel verandert.

Waar ter wereld?

Alle circuits die ooit een Formule 1 Grand Prix hebben georganiseerd. De grootte van de marker geeft aan hoeveel het er zijn geweest, en groen markeert de circuits die dit jaar op de kalender staan.

Indeling en feiten
Plattegrond van het Albert Park Circuit

Spoorgeometrie

Rondeafstand5.278 km / 3.280 mijl
Circuittype:Hybride (permanent & straat)
DRS zones4 zones
Hoogteverandering3 meters / 10 voeten
RijrichtingMet de klok mee ↻
Corners14 hoeken
(4 lage / 6 gemiddelde / 4 hoge snelheid)

Rijdende eisen

Prestaties

Overwinningen op basis van startpositieP145%P224%P314%P46.9%P6 +10%gebaseerd op 29 races
Pole positiezijdeProfiel van de linkerzijde
Topsnelheid330 km/u (205 mijl / uur)
Gemiddelde racesnelheid238 km/u (148 mijl / uur)
Tijdverlies in de pitstraat21.5 seconden
Ronderecord1:19.813 (238 km/u / 148 mph)
(Charles Leclerc, 2024)
Ferrari SF-24 · Ferrari

Race Strategie

Erfgoed

Geopend1953 (73 jaar geleden)
Lokale tijdzoneAustralië/Melbourne (AEDT, UTC+11)
DesignerCharlie Crichton-Stuart
EigenaarAustralische Grand Prix Corporation
Officiële websitewww.grandprix.com.au

Wegdek en banden

Geschiedenis
Winnaars en podiumplaatsen

F1 winnaars & podiumplaatsen

Nee.JaarpodiumTeamSnelste rondeLapsResultaten
2920261 Verenigd Koninkrijk George Russell 1:23:06.801
2 Italië Kimi Antonelli +2.974
3 Monaco Charles Leclerc +15.519
Duitsland Mercedes
Duitsland Mercedes
Italië Ferrari
1:22.091Nederland Max VerstappenOostenrijk Red Bull582026 Wedstrijdverslag en resultaten
2820251 Verenigd Koninkrijk Lando Norris 1:42:06.304
2 Nederland Max Verstappen +0.895
3 Verenigd Koninkrijk George Russell +8.481
Verenigd Koninkrijk McLaren
Oostenrijk Red Bull
Duitsland Mercedes
1:22.167Verenigd Koninkrijk Lando NorrisVerenigd Koninkrijk McLaren57Verslag en resultaten van de race van 2025
2720241 Spanje Carlos Sainz 1:20:26.843
2 Monaco Charles Leclerc +2.366
3 Verenigd Koninkrijk Lando Norris +5.904
Italië Ferrari
Italië Ferrari
Verenigd Koninkrijk McLaren
1:19.813Monaco Charles LeclercItalië Ferrari58Verslag en resultaten van de race van 2024
2620231 Nederland Max Verstappen 2:32:38.371
2 Verenigd Koninkrijk Lewis Hamilton +0.179
3 Spanje Fernando Alonso +0.769
Oostenrijk Red Bull
Duitsland Mercedes
Verenigd Koninkrijk Aston Martin
1:20.235Mexico Sergio PérezOostenrijk Red Bull58Verslag en resultaten van de race van 2023
2520221 Monaco Charles Leclerc 1:27:46.548
2 Mexico Sergio Pérez +20.524
3 Verenigd Koninkrijk George Russell +25.593
Italië Ferrari
Oostenrijk Red Bull
Duitsland Mercedes
1:20.260Monaco Charles LeclercItalië Ferrari58Verslag en resultaten van de race van 2022
2420191 Finland Valtteri Bottas 1:25:27.325
2 Verenigd Koninkrijk Lewis Hamilton +20.886
3 Nederland Max Verstappen +22.520
Duitsland Mercedes
Duitsland Mercedes
Oostenrijk Red Bull
1:25.800Finland Valtteri BottasDuitsland Mercedes58Verslag en resultaten van de race van 2019
2320181 Duitsland Sebastian Vettel 1:29:33.283
2 Verenigd Koninkrijk Lewis Hamilton +5.036
3 Finland Kimi Räikkönen +6.309
Italië Ferrari
Duitsland Mercedes
Italië Ferrari
1:25.945Australië Daniel RicciardoOostenrijk Red Bull58Verslag en resultaten van de race van 2018
2220171 Duitsland Sebastian Vettel 1:24:11.672
2 Verenigd Koninkrijk Lewis Hamilton +9.975
3 Finland Valtteri Bottas +11.250
Italië Ferrari
Duitsland Mercedes
Duitsland Mercedes
1:26.538Finland Kimi RäikkönenItalië Ferrari57Verslag en resultaten van de race van 2017
2120161 Duitsland Nico Rosberg 1:48:15.565
2 Verenigd Koninkrijk Lewis Hamilton +8.060
3 Duitsland Sebastian Vettel +9.643
Duitsland Mercedes
Duitsland Mercedes
Italië Ferrari
1:28.997Australië Daniel RicciardoOostenrijk Red Bull57Verslag en resultaten van de race van 2016
2020151 Verenigd Koninkrijk Lewis Hamilton 1:31:54.067
2 Duitsland Nico Rosberg +1.360
3 Duitsland Sebastian Vettel +34.523
Duitsland Mercedes
Duitsland Mercedes
Italië Ferrari
1:30.945Verenigd Koninkrijk Lewis HamiltonDuitsland Mercedes58Verslag en resultaten van de race van 2015
1920141 Duitsland Nico Rosberg 1:32:58.710
2 Denemarken Kevin Magnussen +26.777
3 Verenigd Koninkrijk Jenson Button +30.027
Duitsland Mercedes
Verenigd Koninkrijk McLaren
Verenigd Koninkrijk McLaren
1:32.468Duitsland Nico RosbergDuitsland Mercedes57Verslag en resultaten van de race van 2014
1820131 Finland Kimi Räikkönen 1:30:03.225
2 Spanje Fernando Alonso +12.451
3 Duitsland Sebastian Vettel +22.346
Verenigd Koninkrijk Lotus F1
Italië Ferrari
Oostenrijk Red Bull
1:29.274Finland Kimi RäikkönenVerenigd Koninkrijk Lotus F158Verslag en resultaten van de race van 2013
1720121 Verenigd Koninkrijk Jenson Button 1:34:09.565
2 Duitsland Sebastian Vettel +2.139
3 Verenigd Koninkrijk Lewis Hamilton +4.075
Verenigd Koninkrijk McLaren
Oostenrijk Red Bull
Verenigd Koninkrijk McLaren
1:29.187Verenigd Koninkrijk Jenson ButtonVerenigd Koninkrijk McLaren58Verslag en resultaten van de race van 2012
1620111 Duitsland Sebastian Vettel 1:29:30.259
2 Verenigd Koninkrijk Lewis Hamilton +22.297
3 Russische Federatie Vitaly Petrov +30.560
Oostenrijk Red Bull
Verenigd Koninkrijk McLaren
Frankrijk Renault
1:28.947Brazilië Felipe MassaItalië Ferrari58Verslag en resultaten van de race van 2011
1520101 Verenigd Koninkrijk Jenson Button 1:33:36.531
2 Polen Robert Kubica +12.034
3 Brazilië Felipe Massa +14.488
Verenigd Koninkrijk McLaren
Frankrijk Renault
Italië Ferrari
1:28.358Australië Mark WebberOostenrijk Red Bull58Verslag en resultaten van de race van 2010
1420091 Verenigd Koninkrijk Jenson Button 1:34:15.784
2 Brazilië Rubens Barrichello +0.807
3 Italië Jarno Trulli +1.604
Verenigd Koninkrijk Brawn
Verenigd Koninkrijk Brawn
Japan Toyota
1:27.706Duitsland Nico RosbergVerenigd Koninkrijk Williams58Verslag en resultaten van de race van 2009
1320081 Verenigd Koninkrijk Lewis Hamilton 1:34:50.616
2 Duitsland Nick Heidfeld +5.478
3 Duitsland Nico Rosberg +8.163
Verenigd Koninkrijk McLaren
Zwitserland BMW Sauber
Verenigd Koninkrijk Williams
1:27.418Finland Heikki KovalainenVerenigd Koninkrijk McLaren58Verslag en resultaten van de race van 2008
1220071 Finland Kimi Räikkönen 1:25:28.770
2 Spanje Fernando Alonso +7.242
3 Verenigd Koninkrijk Lewis Hamilton +18.595
Italië Ferrari
Verenigd Koninkrijk McLaren
Verenigd Koninkrijk McLaren
1:25.235Finland Kimi RäikkönenItalië Ferrari58Verslag en resultaten van de race van 2007
1120061 Spanje Fernando Alonso 1:34:27.870
2 Finland Kimi Räikkönen +1.800
3 Duitsland Ralf Schumacher +24.800
Frankrijk Renault
Verenigd Koninkrijk McLaren
Japan Toyota
1:26.045Finland Kimi RäikkönenVerenigd Koninkrijk McLaren57Verslag en resultaten van de race van 2006
1020051 Italië Giancarlo Fisichella 1:24:17.336
2 Brazilië Rubens Barrichello +5.553
3 Spanje Fernando Alonso +6.712
Frankrijk Renault
Italië Ferrari
Frankrijk Renault
1:25.683Spanje Fernando AlonsoFrankrijk Renault57Verslag en resultaten van de race van 2005
920041 Duitsland Michael Schumacher 1:24:15.757
2 Brazilië Rubens Barrichello +13.605
3 Spanje Fernando Alonso +34.673
Italië Ferrari
Italië Ferrari
Frankrijk Renault
1:24.125Duitsland Michael SchumacherItalië Ferrari58Verslag en resultaten van de race van 2004
820031 Verenigd Koninkrijk David Coulthard 1:34:42.100
2 Colombia Juan Pablo Montoya +8.675
3 Finland Kimi Räikkönen +9.192
Verenigd Koninkrijk McLaren
Verenigd Koninkrijk Williams
Verenigd Koninkrijk McLaren
1:27.724Finland Kimi RäikkönenVerenigd Koninkrijk McLaren58Verslag en resultaten van de race van 2003
720021 Duitsland Michael Schumacher 1:35:36.792
2 Colombia Juan Pablo Montoya +18.628
3 Finland Kimi Räikkönen +25.067
Italië Ferrari
Verenigd Koninkrijk Williams
Verenigd Koninkrijk McLaren
1:28.541Finland Kimi RäikkönenVerenigd Koninkrijk McLaren58Verslag en resultaten van de race van 2002
620011 Duitsland Michael Schumacher 1:38:26.533
2 Verenigd Koninkrijk David Coulthard +1.717
3 Brazilië Rubens Barrichello +33.491
Italië Ferrari
Verenigd Koninkrijk McLaren
Italië Ferrari
1:28.214Duitsland Michael SchumacherItalië Ferrari58Verslag en resultaten van de race van 2001
520001 Duitsland Michael Schumacher 1:34:01.987
2 Brazilië Rubens Barrichello +11.415
3 Duitsland Ralf Schumacher +20.009
Italië Ferrari
Italië Ferrari
Verenigd Koninkrijk Williams
1:31.481Brazilië Rubens BarrichelloItalië Ferrari58Verslag en resultaten van de race van 2000
419991 Verenigd Koninkrijk Eddie Irvine 1:35:01.659
2 Duitsland Heinz-Harald Frentzen +1.027
3 Duitsland Ralf Schumacher +7.012
Italië Ferrari
Ireland Jordan
Verenigd Koninkrijk Williams
1:32.112Duitsland Michael SchumacherItalië Ferrari57Verslag en resultaten van de race van 1999
319981 Finland Mika Häkkinen 1:31:46.000
2 Verenigd Koninkrijk David Coulthard +0.702
3 Duitsland Heinz-Harald Frentzen
Verenigd Koninkrijk McLaren
Verenigd Koninkrijk McLaren
Verenigd Koninkrijk Williams
1:31.649Finland Mika HäkkinenVerenigd Koninkrijk McLaren58Verslag en resultaten van de race van 1998
219971 Verenigd Koninkrijk David Coulthard 1:30:28.718
2 Duitsland Michael Schumacher +20.046
3 Finland Mika Häkkinen +22.177
Verenigd Koninkrijk McLaren
Italië Ferrari
Verenigd Koninkrijk McLaren
1:30.585Duitsland Heinz-Harald FrentzenVerenigd Koninkrijk Williams58Verslag en resultaten van de race van 1997
119961 Verenigd Koninkrijk Damon Hill 1:32:50.400
2 Canada Jacques Villeneuve +38.020
3 Verenigd Koninkrijk Eddie Irvine + 1: 02.571
Verenigd Koninkrijk Williams
Verenigd Koninkrijk Williams
Italië Ferrari
1:33.421Canada Jacques VilleneuveVerenigd Koninkrijk Williams58Verslag en resultaten van de race van 1996
Laatst bijgewerkt:
Rangschikking van chauffeurs

Ranglijst van beste coureurs aller tijden

NEEbestuurderGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPuntenLead  
1Michael SchumacherMichael Schumacher144105335.19.452198
2Sebastian VettelSebastian Vettel133137305.08.1150194
3Jenson ButtonJenson Button173014219.29.588150
4Lewis HamiltonLewis Hamilton1826210814.45.9207161
5Verenigd KoninkrijkDavid Coulthard132204007.59.33980
6Kimi RäikkönenKimi Räikkönen172136168.27.499100
7Nico RosbergNico Rosberg112114026.58.68983
8Fernando AlonsoFernando Alonso211236019.07.613461
9Max VerstappenMax Verstappen101113215.68.38552
10Charles LeclercCharles Leclerc71113126.67.47481
11George RussellGeorge Russell61023106.59.75538
12Lando NorrisLando Norris61012115.85.36854
13Valtteri BottasValtteri Bottas1010120112.29.16358
14Verenigd KoninkrijkEddie Irvine71012008.69.12040
15Mika HäkkinenMika Häkkinen61012312.89.81672
16Carlos SainzCarlos Sainz101001009.712.23457
17ItaliëGiancarlo Fisichella1410011010.410.32354
18Damon HillDamon Hill31001007.09.7108
19BraziliëRubens Barrichello160415118.010.2422
20ColombiaJuan Pablo Montoya60202006.27.32126
21DuitslandHeinz-Harald Frentzen80112016.37.11530
22Sergio PérezSergio Pérez1301010113.010.2510
23Kimi AntonelliKimi Antonelli20101009.03.0300
24Kevin MagnussenKevin Magnussen801010011.511.6270
25DuitslandNick Heidfeld110101009.810.4210
26PolenRobert Kubica50101008.012.4180
27Jacques VilleneuveJacques Villeneuve100101217.510.61450
28DuitslandRalf Schumacher110033008.610.2210
29BraziliëFelipe Massa150011019.511.1663
30Russische FederatieVitaly Petrov300110014.313.7150
31ItaliëJarno Trulli1400110010.411.5120
32Nico HulkenbergNico Hulkenberg1100000011.510.2460
33Daniel RicciardoDaniel Ricciardo1000000210.111.8420
34AustraliëMark Webber120000017.410.8384
35Lance StrollLance Stroll800000014.810.5300
36Oscar PiastriOscar Piastri30000007.77.0180
37Alex AlbonAlex Albon600000012.311.8110
38BraziliëFelipe Nasr200000014.010.0100
39FrankrijkRomain Grosjean80000009.915.090
40JapanKamui Kobayashi400000013.018.080
41DuitslandAdrian Sutil700000015.612.4811
42Yuki TsunodaYuki Tsunoda40000009.511.070
43Esteban OconEsteban Ocon700000013.111.970
44OostenrijkGerhard Berger20000008.54.060
45Oliver BearmanOliver Bearman200000015.510.560
46Verenigd KoninkrijkPaul di Resta300000012.79.360
47ZwitserlandSébastien Buemi300000011.712.060
48ItaliëVitantonio Liuzzi300000014.712.360
49Russische FederatieDaniil Kvyat300000010.79.350
50DuitslandTimo Glock500000020.211.650
51Arvid LindbladArvid Lindblad10000009.08.040
52FrankrijkJean-Eric Vergne300000010.010.340
53ZwedenMarcus Ericsson500000014.815.840
54FinlandHeikki Kovalainen600000114.013.848
55FrankrijkSebastien Bourdais200000017.07.530
56JapanKazuki Nakajima200000012.012.030
57Pierre GaslyPierre Gasly700000013.912.130
58BelgiëStoffel Vandoorne200000014.511.020
59Gabriël BortoletoGabriël Bortoleto200000012.512.520
60Zhou GuanyuZhou Guanyu300000016.711.720
61OostenrijkChristian Klien300000012.712.320
62FinlandMika Salo500000013.69.620
63FrankrijkOlivier Panis800000013.111.420
64ItaliëNicola Larini100000013.06.010
65BraziliëRicardo Zonta200000017.57.510
66Verenigd KoninkrijkJohnny Herbert400000011.517.310
67SpanjePedro de la Rosa400000016.011.510
68HongarijeZsolt Baumgartner100000017.019.000
69BraziliëTarso Marques100000022.020.000
70Verenigd KoninkrijkAllan McNish100000016.022.000
71ItaliëGiorgio Pantano100000016.014.000
72JapanYuji Ide100000022.013.000
73ItaliëAlessandro Zanardi100000015.017.000
74MaleisiëAlex Yoong100000021.07.000
75NederlandNyck de Vries100000015.015.000
76Verenigd KoninkrijkJustin Wilson100000019.016.000
77DuitslandPascal Wehrlein100000021.016.000
78NederlandGiedo van der Garde100000021.018.000
79DuitslandMick Schumacher100000015.013.000
80Russische FederatieSergey Sirotkin100000019.020.000
81IndiaKarun Chandhok100000022.014.000
82BelgiëJérôme d'Ambrosio100000022.014.000
83ItaliëGianmaria Bruni100000020.017.000
84BraziliëLuciano Burti100000021.08.000
85PortugalPedro Lamy100000017.012.000
86AustraliëJack Doohan100000014.019.000
87ArgentiniëEsteban Tuero100000017.015.000
88Franco ColapintoFranco Colapinto100000016.014.000
89OostenrijkPatrick Friesacher100000016.017.000
90IrelandRalph Firman100000017.019.000
91Nieuw ZeelandBrendon Hartley100000016.015.000
92IndiaNarain Karthikeyan100000012.015.000
93Isaac HadjarIsaac Hadjar10000003.020.000
94CanadaNicholas Latifi100000018.016.000
95BraziliëAntônio Pizzonia100000018.013.000
96IndonesiëRio Haryanto100000022.019.000
97Verenigd KoninkrijkMartin Brundle100000019.019.000
98ItaliëLuca Badoer100000021.010.000
99BraziliëLucas di Grassi100000024.016.000
100JapanToranosuke Takagi200000015.014.000
Laatst bijgewerkt:
Ranglijst van aannemers

Ranglijst van beste constructeurs aller tijden

NEETeamGP  1e  2e  3  Peul  Pole  FL  Gem. RasterGem. PosPunten
1Ferrari29106723695.67.4442
2McLaren2976720677.38.1339
3Mercedes1557315734.77.5346
4Red Bull202327557.29.5253
5Renault1421361110.69.0103
6Williams2913482310.411.7131
7Verenigd KoninkrijkBrawn11102101.51.518
8Verenigd KoninkrijkLotus F1410010112.112.432
9BMW Sauber50101008.510.421
10IrelandJordan1001010011.314.58
11Toyota800220012.111.119
12Aston Martin500110012.911.047
13IndiaForce India1100000013.011.049
14Sauber2000000013.012.741
15Haas900000012.912.931
16ItaliëToro Rosso1400000012.412.029
17Benetton600000010.29.311
18Alfa Romeo300000014.210.310
19Racing Bulls30000009.610.410
20Alpine500000012.313.47
21Verenigd KoninkrijkBAR700000010.611.07
22Alpha Tauri200000012.812.33
23Jaguar500000015.613.33
24Racing Point100000013.011.02
25Audi100000010.09.02
26Honda300001011.513.82
27Verenigd KoninkrijkStewart300000013.214.22
28Prost500000015.611.82
29ItaliëMinardi1000000018.813.52
30Verenigd KoninkrijkTyrrell300000016.013.31
31Verenigd KoninkrijkArrows600000016.613.41
32Cadillac100000018.517.50
33Russische FederatieMidland100000018.513.00
34NederlandSpyker100000020.519.50
35FrankrijkLigier100000015.58.50
36Verenigd KoninkrijkFootwork100000015.013.00
37Verenigd KoninkrijkVirgin Racing200000022.515.00
38HRT300000021.517.00
39Super Aguri300000017.313.80
40Verenigd KoninkrijkCaterham500000019.017.00
41Verenigd KoninkrijkManor500000019.815.40
Laatst bijgewerkt:

Albert Park Circuit — Veelgestelde vragen

Hoeveel F1 Zijn er Grand Prix-races gehouden op het Albert Park Circuit?
Het Albert Park Circuit heeft sinds de eerste editie in 1996 29 Formule 1 Grand Prix-races georganiseerd.
Wie heeft het meeste F1 Overwinningen op het Albert Park Circuit?
Michael Schumacher is recordhouder op het Albert Park Circuit met 4 overwinningen.
Welke constructeur heeft het vaakst gewonnen op het Albert Park Circuit?
Ferrari is de meest succesvolle constructeur op het Albert Park Circuit met 10 overwinningen.
Wat is het ronderecord op het Albert Park Circuit?
Het ronderecord op het Albert Park Circuit is 01:19.813, neergezet door Charles Leclerc in 2024.
Waar bevindt zich Albert Park Circuit?
Het Albert Park Circuit is gelegen in Melbourne.
Wanneer werd het Albert Park Circuit aangelegd?
Het Albert Park Circuit werd geopend in 1953.
Wie heeft het Albert Park Circuit ontworpen?
Het Albert Park Circuit is ontworpen door Charlie Crichton-Stuart.
In welke richting wordt het Albert Park Circuit gereden?
Het Albert Park Circuit wordt met de klok mee gereden.
Hoeveel bochten heeft Albert Park Circuit?
Het Albert Park Circuit heeft 14 bochten.
Hoeveel DRS Welke zones heeft Albert Park Circuit?
Albert Park Circuit heeft 4 DRS zones.
Is Albert Park Circuit een straatcircuit of een permanent circuit?
Albert Park Circuit is een hybride circuit.
Laatst bijgewerkt: