McLaren F1 Teamstatistieken en -geschiedenis

McLaren F1 Teamstatistieken en -geschiedenis
2026 Formule 1-constructeur

McLaren

4e in het klassement

Andrea Stella
Team Principal Andrea Stella Medewerkers: 1000
10
Titels van de aannemersC-Titels
13
RijbewijstitelsD-Titels
205
Grand Prix-overwinningenGP Wint
180
grote Prijs PolesGP Poles

Team profiel

LandVerenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Seizoenen262 (1966–2026)
Totaal aantal chauffeurs62
Race-ingenieursWil Joseph? (LN #1)Tom Stallard (OP #81)
AutoMcLaren MCL40
VermogenMercedes M17 E Performance1.6 V6 turbo hybride
Team PrincipalAndrea Stella
driversVerenigd KoninkrijkLando NorrisAustraliëOscar Piastri

Constructietitels

Volledige teamstatistieken

Constructietitels210
F1 FXNUMX Titels213
Grand Prix-inzendingen1014
Grand Prix begint21010
Puntentotaal8205.5
Gem. Punten per GP8,09
Grand Prix-overwinningen2205 (20,2%)
Een-twee afwerkingen356 (5,5%)
Pole Positie2180 (17,8%)
Uitsluitingen op de eerste rij371 (7,0%)
GP Podiums2565 (44,5%)
GP Snelste Ronde2185 (18,2%)
GP DNFs607
Totaal GP Laps107574
Laps Led12.024
Sprintstarts30
Sprintoverwinningen7 (23,3%)
Sprintpodiums25 (56,7%)
Sprintpunten201

Eindposities van het team

1e 205
2e 191
3 168
4 142
5 142
6 113
7 101
8 77
9 67
10 49
11 51
12 44
13 33
14 28
15 16
16 11
17 8
18 3
19 2
DNF 600
DSQ 14
NC 8
DNQ 25
DNS 18
DNF Heeft niet afgerondDSQ gediskwalificeerdNC Niet geclassificeerdDNQ Kwam niet in aanmerkingDNS Niet gestart

Prestatie-overzicht

Statistieken actueel tot:

McLaren-merchandise

Alle 111 McLaren-items

drivers

2026 McLaren F1 chauffeurs

Lando Norris

1P6201 ptbevestigd
FXNUMX Titels1
Grand Prix-inzendingen169
Grand Prix begint168
Puntentotaal1625.00
Gem. Punten per GP9.62
Grand Prix-overwinningen13 (7,7%)
Win van pole10 (5,9%)
Pole Positie19 (11,2%)
XNUMXste rij start33 (19,5%)
Gem. GP Raster6.4
GP Podiums49 (29,0%)
GP Snelste Ronde20 (11,8%)
GP Punten Finish134 (79,3%)
Gem. GP Functie6.2
Hattricks3 (1,8%)
GP DNFs16 (9,5%)
Totaal GP Laps9.570
Laps Led803
Sprintstarts30
Sprintoverwinningen4 (13,3%)
Sprintpodiums14 (46,7%)
Sprintpunten113

Oscar Piastri

81P7138 ptbevestigd
FXNUMX Titels0
Grand Prix-inzendingen87
Grand Prix begint85
Puntentotaal929.00
Gem. Punten per GP10.68
Grand Prix-overwinningen9 (10,3%)
Win van pole4 (4,6%)
Pole Positie6 (6,9%)
XNUMXste rij start17 (19,5%)
Gem. GP Raster6.7
GP Podiums28 (32,2%)
GP Snelste Ronde9 (10,3%)
GP Punten Finish67 (77,0%)
Gem. GP Functie5.8
Hattricks3 (3,4%)
GP DNFs5 (5,7%)
Totaal GP Laps4.864
Laps Led586
Sprintstarts24
Sprintoverwinningen3 (12,5%)
Sprintpodiums10 (41,7%)
Sprintpunten84

2026 Vergelijking tussen Norris en Piastri


Lando NorrisLando NorrisvsOscar PiastriOscar Piastri
P6WDCP7

Quali-positie

Eindpositie

Punten
Poles30
Wint20
BesteP1P2

McLaren aller tijden F1 Chauffeurs lijst

bestuurderGP1e2e3PeulPoleLapsFLPTS
Lando NorrisLando Norris16813221449199570201620
Verenigd KoninkrijkDavid Coulthard150122118517775514412
Jenson ButtonJenson Button136810826174886908
Mika HäkkinenMika Häkkinen1312014175126627725407
Lewis HamiltonLewis Hamilton1102116124926606512913
Alain ProstAlain Prost1073021126310583224458.5
Ayrton SennaAyrton Senna96351285546515712451
Fernando AlonsoFernando Alonso9444412247455241
Kimi RäikkönenKimi Räikkönen87915123611425319337
Denny HulmeDenny Hulme86651021148625174
Oscar PiastriOscar Piastri85911828648649926
Verenigd KoninkrijkJohn Watson7344513037173109
Niki LaudaNiki Lauda5885215027838128
DuitslandJochen Mass49116802361264
James HuntJames Hunt49923141422415117
OostenrijkGerhard Berger4837818423237135
Daniel RicciardoDaniel Ricciardo441001024631152
BelgiëStoffel Vandoorne41000002216026
Carlos SainzCarlos Sainz370112020151201
Nieuw ZeelandBruce McLaren35142701828060
FinlandHeikki Kovalainen35111311799275
FrankrijkPatrick Tambay2800000123208
Emerson FittipaldiEmerson Fittipaldi2856213215671100
ColombiaJuan Pablo Montoya26322721268186
Verenigd KoninkrijkPeter Revson23224811402061
Sergio PérezSergio Pérez19000001116149
Kevin MagnussenKevin Magnussen19010101112055
 Brett Lunger170000082600
ZwedenStefan Johansson1602350771030
Verenigd KoninkrijkMartin Brundle1601120672016
Keke RosbergKeke Rosberg1601011697022
Verenigd KoninkrijkMark Blundell1500000798013
ItaliëAndrea de Cesaris140000044801
Verenigd KoninkrijkPeter Gethin140000062901
 Michael Andretti130011042707
Verenigd KoninkrijkMike Hailwood1100110566012
ZwedenJo Bonnier110000037501
SpanjePedro de la Rosa901010456123
ItaliëBruno Giacomelli60000030900
 Dan Gurney60000026404
Jody ScheckterJody Scheckter60000024700
ItaliëAndrea de Adamich50000021600
John SurteesJohn Surtees40000022911
Verenigd KoninkrijkVic Elford40000020303
Verenigd KoninkrijkDavid Hobbs30000016200
Verenigd KoninkrijkBrian Redman30000012904
Nelson PiquetNelson Piquet3000006000
Verenigd KoninkrijkJackie Oliver30000010800
Nigel MansellNigel Mansell2000007900
SpanjeEmilio de Villota20000012000
Zuid-AfrikaDave Charlton20000014700
Zuid-AfrikaBasil van Rooyen1000001200
OostenrijkAlexander Wurz1001106206
 Mark Donohue1001106404
BelgiëJacky Ickx1001101404
Verenigd KoninkrijkDerek Bell100000500
FrankrijkPhilippe Alliot1000002100
DenemarkenJan Magnussen1000008100
CanadaGilles Villeneuve1000006600
Auto's

McLaren F1 auto's71 auto's · 1966–2026Alles F1 auto's →

McLaren MCL40P32026McLaren MCL402 wins339 ptsMercedes PUMcLaren MCL39P1 · Kampioen2025McLaren MCL3914 wins819 ptsMercedes PUMcLaren MCL38P1 · Kampioen2024McLaren MCL386 wins666 ptsMercedes PUMcLaren MCL60P42023McLaren MCL609 podiums302 ptsMercedes PUMcLaren MCL36P52022McLaren MCL361 podium159 ptsMercedes PUMcLaren MCL35MP42021McLaren MCL35M1 winnen275 ptsMercedes PUMcLaren MCL35P32020McLaren MCL352 podiums202 ptsRenault PUMcLaren MCL34P42019McLaren MCL341 podium145 ptsRenault PUMcLaren MCL33P62018McLaren MCL3362 ptsRenault PUMcLaren MCL32P92017McLaren MCL3230 ptsHonda PUMcLaren MP4 / 31P62016McLaren MP4 / 3176 ptsHonda PUMcLaren MP4 / 30P92015McLaren MP4 / 3027 ptsHonda PUMcLaren MP4 / 29P52014McLaren MP4 / 292 podiums181 ptsMercedes PUMcLaren MP4 / 28P52013McLaren MP4 / 28122 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 27P32012McLaren MP4 / 277 wins378 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 26P22011McLaren MP4 / 266 wins497 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 25P22010McLaren MP4 / 255 wins454 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 24P32009McLaren MP4 / 242 wins71 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 23P22008McLaren MP4 / 236 wins151 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 22P112007McLaren MP4 / 228 wins218 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 21P32006McLaren MP4 / 219 podiums110 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 20P22005McLaren MP4 / 2010 wins182 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 19P52004McLaren MP4 / 1917 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 19BP52004McLaren MP4 / 19B1 winnen52 ptsMercedes motorMcLaren MP4/17DP32003McLaren MP4/17D2 wins142 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 17P32002McLaren MP4 / 171 winnen65 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 16P22001McLaren MP4 / 164 wins102 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 15 P22000McLaren MP4 / 15 7 wins152 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 14P21999McLaren MP4 / 147 wins124 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 13P1 · Kampioen1998McLaren MP4 / 139 wins156 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 12P41997McLaren MP4 / 123 wins63 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 11P41996McLaren MP4 / 112 podiums26 ptsMercedes motorP41996McLaren MP4 / 11B4 podiums23 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 10P41995McLaren MP4 / 106 ptsMercedes motorP41995McLaren MP4 / 10B2 podiums24 ptsMercedes motorP41995Mclaren MP4/10C0 ptsMercedes motorMcLaren MP4 / 9P41994McLaren MP4 / 98 podiums42 ptsPeugeot-motorMcLaren MP4 / 8P21993McLaren MP4 / 85 wins84 ptsFord-motorP21992Mclaren MP4/7A5 wins90 ptsHonda-motorP21992McLaren MP4 / 6B1 podium9 ptsHonda-motorMcLaren MP4 / 6P1 · Kampioen1991McLaren MP4 / 68 wins139 ptsHonda-motorMcLaren MP4 / 5P1 · Kampioen1989-90McLaren MP4 / 516 wins262 ptsHonda-motorMcLaren MP4 / 4P1 · Kampioen1988McLaren MP4 / 415 wins199 ptsHonda-motorMcLaren MP4 / 3P21987McLaren MP4 / 33 wins76 ptsTAG-motorMcLaren MP4 / 2P2 · Kampioen1984-86McLaren MP4 / 222 wins329.5 ptsTAG-motorMcLaren MP4 / 1P51981-83McLaren MP4 / 15 wins96 ptsFord-motorP51983Mclaren MP4/1C1 winnen34 ptsFord-motorP51983McLaren MP4/1E0 ptsTAG-motorP61981McLaren M29F1 ptsFord-motorMcLaren M29BP91980McLaren M29B3 ptsFord-motorP91980McLaren M29C7 ptsFord-motorP91980Mclaren M301 ptsFord-motorMclaren M28P71979Mclaren M281 podium4 ptsFord-motorP71979Mclaren M297 ptsFord-motorMclaren M26P71976-79Mclaren M263 wins58 ptsFord-motorP71979McLaren M28B1 ptsFord-motorMcLaren M28CP71979McLaren M28C3 ptsFord-motorMclaren M23P8 · Kampioen1973-78Mclaren M2310 wins231 ptsFord-motorP21976Mclaren M23D6 wins88 ptsFord-motorMcLaren M19CP31972-73McLaren M19C9 podiums49 ptsFord-motorP31971-72Mclaren M19A1 winnen42 ptsFord-motorMcLaren M7CP61969-71McLaren M7C3 podiums25 ptsFord-motorP61970-71Mclaren M14A5 podiums35 ptsFord-motorP51970Mclaren M7D0 ptsAlfa Romeo-motorP51970Mclaren M14D0 ptsAlfa Romeo-motorP41969McLaren M7B5 ptsFord-motorP41968-69Mclaren M7A4 wins76 ptsFord-motorP41969Mclaren M9A0 ptsFord-motorP21967-68Mclaren M5A3 ptsBRM-motorP101967McLaren M4B3 ptsBRM-motorP91966McLaren M2B3 ptsFord-motor
Ons Team

McLaren F1 Team-belangrijkste leden


Geschiedenis

McLaren F1 Teamgeschiedenis


Alain Prost wint Monaco 1984 F1 GP in McLaren MP4-2

Alain Prost wint Monaco 1984 F1 GP in McLaren MP4-2

McLaren is een van de oudste en meest succesvolle teams in de Formule 1 en de grote rivalen van de illustere Ferrari team.

Sinds hun debuut weer in 1966Het team heeft vervolgens 10 constructeurskampioenschappen en 13 coureurstitels gewonnen.

Ze hebben ook enkele van de grootste namen uit de sport aan het stuur van hun auto gezien. Ayrton Senna, Alain Prost, Niki Lauda, Mika Hakkinen en Lewis Hamilton, om er maar een paar te noemen.

Opgericht door de chauffeur van Nieuw-Zeeland Bruce McLaren in 1963 moest het team nog drie jaar wachten op zijn debuut, in Monte Carlo.

Julian Jakobi 2020 Beyond the Grid-interview

Teamgenoten Senna & Prost slechtste moment in Japan 1989

Na twee jaar van weinig succes als enige coureur van het team, kreeg Bruce gezelschap van collega Kiwi Denny Hulme in 1968. Ze wonnen dat seizoen drie races en Bruce claimde hun eerste overwinning in Spa.

Na het overlijden van de oprichter in 1970 kwam hun vooruitgang tot stilstand, maar na vier jaar van wederopbouw behaalden ze eindelijk hun eerste wereldkampioenschap, dankzij Emerson Fittipaldi in de McLaren M23

Ze hebben dat binnen gesteund 1976 wanneer het in Groot-Brittannië is James Hunt won een van de strakste kampioenschappen ooit 1976, die Lauda's Ferrari tegenhoudt.

Een reeks niet-concurrerende jaren zorgde er echter voor dat McLaren sloopte voor punten lager op de grid. Maar zeven kampioenschappen in acht jaar tot midden jaren 80 tot begin jaren 90 waren aantoonbaar net zo dominant als elk team ooit is geweest in mogelijk het beste tijdperk van de F1.

Brown: Verkoop McLaren-fabriek een 'goede beslissing'

Luchtfoto van het McLaren Technology Center (links) en McLaren-fabriek

Lauda hield teamgenoot Prost op om de 1984 F1 kampioenschap met een half punt voorsprong, waarna de nauwgezette Prost beide wedstrijden wist te winnen. 1985 en 1986.

Nadat Lauda vertrok, kreeg Prost gezelschap van het opkomende talent Ayrton Senna; het team was zo dominant dat het duo in 1988 maar liefst 15 van de 16 races won. Senna behaalde een zeer spannende eerste wereldtitel, waarbij de MP4/4 in 1988 maar liefst 15 van de 16 races op zijn naam schreef.

In 1989 begon de relatie tussen Prost en Senna af te brokkelen en verzuurde verder toen het paar botste in Japan, waarbij Prost controversieel de titel won in nog een jaar van McLaren-dominantie.

Nadat de professor was vertrokken om lid te worden FerrariSenna had vrij spel en won in 1990 en 1991 twee titels op rij.

Er was verder succes voor Hakkinen (1998 en 1999) en Lewis Hamilton (2008), maar ondanks dat ze competitief bleven, zijn drie kampioenschappen in 24 jaar niet wat McLaren had verwacht na hun dominante decennium.

Mika Hakkinen (McLaren MP4-15 Mercedes) 2nd positie. Suzuka, Japan. 6-8 oktober 2000

Mika Hakkinen (McLaren MP4-15 Mercedes) 2nd positie. Suzuka, Japan. 6-8 oktober 2000

Ze blijven een grote ploeg, maar met de financiële steun van andere teams is het voor hen moeilijker dan ooit om terug te keren naar de top.

Het Honda-motoravontuur (2015-2017) bleek een grote ramp. Het team beleefde een dramatisch jaar in 2015. F1 seizoen, waarin McLaren genoegen moest nemen met de negende positie in het constructeurskampioenschap. Hoewel het team een ​​geweldige line-up van coureurs had met twee wereldkampioenen, Fernando Alonso en Jenson Button, was de Honda-krachtbron op dat moment niet geweldig en had de rest van de auto ook veel problemen.

Aan het begin van elk nieuw seizoen zijn de verwachtingen hooggespannen, maar 2016 verliep slecht voor McLaren en Ron Dennis, die in de eerdere Honda-jaren veel succes had geboekt met Senna en Prost, verliet het team.

Voor de 2017 F1 seizoen, Het team kwam met een nieuwe kleurstelling (oranje/zwart), maar het seizoen 2017 bleek een van de slechtste in de geschiedenis van het team. De Honda-motor was nog steeds niet krachtig en betrouwbaar genoeg om competitief te zijn. Het team eindigde opnieuw op de negende plaats in het constructeurskampioenschap. Stoffel Vandoorne, destijds de nieuwe coureur van het team, had ook moeite zich aan te passen aan de hoge downforce. F1 auto's.

Voor 2018 was het team erin geslaagd om motoren te wisselen met Red Bull Racen. Ze kregen de Renault-motor en de auto werd nu helemaal oranje (papaja-oranje), net als vroeger. Red Bull was zeer geïnteresseerd in het overnemen van het Honda-project, omdat hun samenwerking met Renault snel was verslechterd na vele betrouwbaarheidsproblemen, en Renault Daniel Ricciardo had weggekaapt. Red Bull. Het McLaren-team heeft veel moeite moeten doen om zich aan te passen aan de Renault-motor.

Resultaten 2008 F1 Grand Prix van Brazilië

Lewis Hamilton F1 Kampioen 2008

Vandoorne en Alonso reden nog steeds voor McLaren, en het team deed het iets beter door drie plaatsen te stijgen en als zesde te eindigen in het WK-klassement. Maar de 2018 F1 seizoen Het was er echter nog steeds een om niet snel te vergeten, met geen podiumplaatsen en een vijfde plek als beste resultaat in de allereerste race. Het was tijd voor een wisseling van coureurs, aangezien Alonso een sabbatical nam en Vandoorne het team verliet.

In 2019 gaf McLaren opnieuw een rookie de kans om te schitteren. Zak Brown, de nieuwe CEO van McLaren, was enthousiast over de jonge, 19-jarige Britse coureur Lando Norris. Hij vormde een team met Carlos Sainz, die overkwam van Renault nadat het team vol had ingezet op Daniel Ricciardo op de coureursmarkt.

In 2019 toonde McLaren veel belofte en eindigde als vierde in het World Constructors' Championship na consistente en betrouwbare prestaties van hun coureurs, vooral Sainz, die als zesde eindigde in het WDC. Met 145 punten in 2019 beleefde McLaren hun beste jaar sinds 2014.

Het team keerde na meer dan vijf jaar terug op het Formule 1-podium, met Sainz als derde in het seizoen van 2019. Braziliaanse Grand Prix.

Het seizoen 2020 was opnieuw consistent voor McLaren, en het team wist als derde te eindigen in het WK met 202 punten, hun beste resultaat sinds 2012. F1 seizoen.

AUTODROMO NAZIONALE MONZA, ITALIË - 12 SEPTEMBER: Daniel Ricciardo, McLaren MCL35M, leidt Lando Norris, McLaren MCL35M tijdens de Italiaanse GP op Autodromo Nazionale Monza op zondag 12 september 2021 in Monza, Italië. (Foto door Mark Sutton / LAT Images)

Norris voltooide de eerste race van 2020 F1 Het seizoen eindigde met een derde plaats op het podium, terwijl Sainz voor het team uit Woking opnieuw een podiumplaats behaalde en dicht bij de overwinning in 2020 kwam. Italiaanse grand prixmaar uiteindelijk eindigde hij als tweede.

Een terugkeer naar de overwinning voor McLaren kwam in 2021 toen Daniel Ricciardo een McLaren 1-2 leidde op Monza om de Italiaanse Grand Prix van 2021 te winnen. Als kampioenskandidaten Lewis Hamilton (Mercedes) en Max Verstappen (Red Bull) uit de race crashte, zou het voor velen gemakkelijk zijn om te denken dat dat de reden was achter de overwinning van McLaren op Monza in 2021.

Ricciardo was echter als tweede gestart en kwam briljant weg uit de startblokken, waardoor hij de eerste bocht als eerste inging, voor Verstappen. Vervolgens leidde hij comfortabel en won de race nadat hij op vijf ronden na alle 53 ronden aan de leiding had gereden. Het was de eerste overwinning voor McLaren sinds de Grand Prix van Brazilië in 2012 en de eerste dubbeloverwinning sinds 2010. Canadese Grand Prix.

Uiteindelijk eindigde McLaren het seizoen op de vierde plaats in het WCC, omdat de vorm van het team een ​​beetje zakte na de overwinning op Monza.

Het team slaagde erin om vijfde te worden in het Wereldkampioenschap Constructeurs 2022 onder het nieuwe tijdperk van de F1. Hoewel het team, wederom bestaande uit Norris en Ricciardo, het laagste aantal punten scoorde sinds 2019 (159), was McLaren het enige team buiten de Top 3 dat een podium scoorde.Alpine heeft geen haast om 2022 Latifi-Piastri-ruil uit te sluiten

Norris eindigde als derde voor McLaren in de Emilia Romagna Grand Prix van 2022, het beste resultaat van het jaar voor het team.

Op 24 augustus 2022 maakten het team en Ricciardo bekend dat de samenwerking na het seizoen 2022 zou eindigen, hoewel hij nog een jaar in zijn contract had. Ricciardo scoorde 37 punten, wat niet succesvol leek naast de 122 van Norris voor het seizoen.

Op 2 september 2022 kondigde McLaren de Australiër Oscar Piastri aan als hun coureur voor 2023. De Australiër, die in 2021 het F2-kampioenschap won, en McLaren moesten een contractgeschil met Alpine oplossen, dat uiteindelijk werd beslecht door de Contract Recognition Board (CRB) van de Formule 1.

Een andere wijziging voor 2023 was het vertrek van Andreas Seidl, aangezien de voormalige teambaas van McLaren naar Alfa Romeo ging. Bovendien nam Andrea Stella de baan van teambaas voor McLaren op zich.

MELBOURNE GRAND PRIX CIRCUIT, AUSTRALIË - 31 MAART: Lando Norris, McLaren MCL60 tijdens de Australische GP op het Melbourne Grand Prix Circuit op vrijdag 31 maart 2023 in Melbourne, Australië. (Foto door Lionel Ng / LAT Images)

Moeilijkheden in het begin, maar solide prestaties in 2023 F1 seizoen

McLaren begon het seizoen 2023 duidelijk met een achterstand, met twee puntloze optredens in de eerste twee Grands Prix van het jaar in Bahrein en Saoedi-Arabië.

Het team wist in 2023 te profiteren van fouten van anderen en gunstige omstandigheden. Australische Grand Prix en klom van nul punten naar de vijfde plaats in het wereldkampioenschap voor constructeurs, nadat Norris en rookie Piastri respectievelijk zesde en achtste werden in het evenement.

Ondanks dat het eruitziet als de zesde sterkste auto, is de negende race van 2023 F1 In het afgelopen seizoen presteerde McLaren op hoog niveau, waarbij Norris als vierde eindigde in die race.

Bovendien is de tiende race van het jaar, de 2023 Britse Grand PrixHet was een bijzondere gebeurtenis voor het team. McLaren liet zijn auto's spuiten in het iconische chroomzilver, dezelfde kleur die ook te zien was toen het team in 2008 zijn meest recente titel won.

F1 Startgrid 2023 Qatar Sprint

LOSAIL INTERNATIONAAL CIRCUIT, QATAR - OKTOBER 07: Sprint pole winnaar Oscar Piastri, McLaren MCL60, en Lando Norris, McLaren MCL60.

In die race kwalificeerden Norris en Piastri zich als tweede en derde en Norris eindigde het evenement op de tweede plaats, waarmee hij zijn zevende plaats behaalde. F1 podium en McLaren's 495e in zijn geschiedenis. Aan zijn kant eindigde de rookie Piastri als vierde, zijn beste resultaat in de Formule 1 op dat moment.

Norris behaalde in de daaropvolgende race opnieuw een podiumplaats, met een tweede plek in de race van 2023. Hongaarse grand prixPiastri streed op zijn beurt mee om de overwinning in de sprintrace in België, maar moest uiteindelijk genoegen nemen met de tweede plaats.

Na een skid van drie races tussen België en Italië keerde McLaren terug naar het podium met Norris in Singapore (tweede plaats), en met beide coureurs in Japan en Qatar. In Suzuka behaalde Piastri zijn eerste F1 podium, terwijl hij een overwinning behaalde in de Sprint Race in Qatar en zijn beste raceresultaat behaalde met een tweede plaats.

De twee podia in Qatar leverden McLaren 500 podia op in hun F1 geschiedenis.

De Australiër had het moeilijk om het seizoen af ​​te sluiten, terwijl Norris er in Brazilië nog een podium aan toevoegde.

Norris eindigde op de zesde plaats in het World Drivers 'Championship met 205 punten en zeven podia, terwijl Piastri negende werd met 97 punten en twee podia.

2024 F1 seizoen: Moeilijke start, solide tweede helft om eerste constructeurstitel sinds 1998 te winnen

Oscar Piastri, McLaren MCL38, Lando Norris, McLaren MCL38 tijdens de Braziliaanse GP op Autodromo José Carlos Pace

McLaren begon het Formule 2024-seizoen van 1 met het kijken Red Bull vier van de eerste vijf races winnen, vergelijkbaar met het begin van 2023. In die periode wist McLaren een paar podiumplaatsen te behalen in Australië en China.

In de zesde race van het seizoen won McLaren voor het eerst sinds de Grand Prix van Italië in 2021 een Grand Prix. Lando Norris versloeg Max Verstappen en pakte zijn eerste Grand Prix-overwinning, een doorbraak voor hem en het team.

McLaren streed daarna voortdurend om overwinningen in races. Hoewel hun coureurs er niet in slaagden om te profiteren van het World Rijders Championship, bleven de punten binnenstromen voor het constructeursklassement. Het team behaalde een 1-2 in de Grand Prix van Hongarije in 2024, met Oscar Piastri die zijn eerste F1 winnen.

Twee races later, in Nederland, reed Lando Norris een geweldige race en domineerde het evenement. Hij behaalde zijn tweede overwinning en de derde van het team in 2024. McLaren behaalde vier overwinningen in een reeks van zes races in het midden van de kalender, waarbij Piastri won in Azerbeidzjan en Norris zijn derde overwinning behaalde in de GP van Singapore in 2024.

F1 Land: 2024 Singapore F1 GP Recensie Podcast

De McLaren-trofee-afgevaardigde, Lando Norris, McLaren F1 Team, 1e positie, en Oscar Piastri, McLaren F1 Team, 3e positie, op het podium tijdens de Singapore GP at Marina Bay stratencircuit op zondag 22 september 2024 (Foto door Andy Hone / LAT Images)

McLaren haalde in Red Bull voor de eerste plek in de WCC na de race in Azerbeidzjan en behield die plek tot het einde van het seizoen. Hoewel McLaren een reeks van vijf races zonder overwinningen had, ging het team de laatste race van het seizoen in Abu Dhabi in als leider in het klassement.

In Abu Dhabi behaalde McLaren hun negende wereldkampioenschap voor constructeurs, de eerste sinds 1998. Norris won het evenement en behaalde daarmee zijn vierde overwinning van het seizoen. Hij sloot zijn beste seizoen ooit af. F1 campagne en eindigde als tweede onder de coureurs.

McLaren verbrak zijn 26-jarige droogte zonder een constructeurstitel. Het was de ergste droogte van het team en ook een F1 record voor de langste periode tussen titels.

2025 F1 Seizoen: Lando Norris wordt wereldkampioen

McLaren was dominant in de eerste helft van het seizoen 2025. F1 campagne, met de MCL39 Hij won 12 van de eerste 15 races, onder leiding van de uiteindelijke kampioen Lando Norris (vijf overwinningen) en Oscar Piastri (zeven).

Hoewel Piastri het grootste deel van het seizoen aan de leiding stond in het kampioenschap, werd Norris de eerste keus van McLaren. Red Bull ontpopte zich in de tweede helft van het seizoen als de dominante kracht.

Norris won een paar races in de slotfase en overwon een dubbele diskwalificatie voor het team in Las Vegas om het kampioenschap met slechts twee punten voorsprong op Max Verstappen in de laatste race te winnen.

ABU DHABI, VERENIGDE ARABISCHE EMIRATEN - 07 DECEMBER 2025 F1 Wereldkampioen Lando Norris uit Groot-Brittannië (McLaren) en derde in de race viert zijn overwinning op het podium, terwijl racewinnaar Max Verstappen uit Nederland (Oracle) zijn plaats inneemt. Red Bull Racing kijkt toe tijdens de F1 Grand Prix van Abu Dhabi op het Yas Marina Circuit op 07 december 2025 in Abu Dhabi, Verenigde Arabische Emiraten. (Foto door Zak Mauger/LAT Images)

ABU DHABI, VERENIGDE ARABISCHE EMIRATEN - 07 DECEMBER 2025 F1 Wereldkampioen Lando Norris uit Groot-Brittannië (McLaren) en derde in de race viert zijn overwinning op het podium, terwijl racewinnaar Max Verstappen uit Nederland (Oracle) zijn plaats inneemt. Red Bull Racing kijkt toe tijdens de F1 Grand Prix van Abu Dhabi in Yas Marina Circuit Op 07 december 2025 in Abu Dhabi, Verenigde Arabische Emiraten. (Foto: Zak Mauger/LAT Images)

Verstappen won de laatste race van het jaar in Abu Dhabi, maar Norris verzekerde zich van de derde plaats en sloot het jaar af met 423 punten, twee meer dan de Nederlander.

Norris werd de achtste McLaren-speler. F1 De coureurstitel werd de eerste sinds Lewis Hamilton in 2008 won. Het team behaalde tevens hun tiende constructeurstitel.

Het was de dertiende coureurstitel voor McLaren in totaal.

2026 F1 Seizoen

Het nieuwe tijdperk in de Formule 1 bracht problemen met zich mee voor het McLaren-duo Norris en Piastri. In de eerste twee races kon het team, door crashes of mechanische problemen, slechts één race starten met één auto.

Sommige resultaten kwamen als F1 Hij ging naar Suzuka, waar Piastri als tweede eindigde en Norris als vijfde. Vervolgens won Norris de sprintrace in Miami en streed hij mee om de Grand Prix-overwinning, die hij uiteindelijk met slechts 3.2 seconden verloor van Kimi Antonelli van Mercedes, met Piastri als derde.

Na mechanische problemen voor Norris in Canada en Barcelona, ​​eindigde hij als derde in Barcelona. In de elfde race van het jaar won Norris de 2026 Hongaarse GP precies aan het begin van de zomervakantie.

Het was zijn eerste overwinning sinds hij een F1 kampioen en tevens zijn twaalfde overwinning in zijn carrière.

McLaren en Norris behaalden hun tweede opeenvolgende overwinning in de 2026 Nederlandse Grand Prixwinnen van pole In een felbevochten race tegen Kimi Antonelli van Mercedes behaalde Norris zijn 13e overwinning en McLaren zijn 205e.

Officiële McLaren F1 website: https://www.mclaren.com/racing/

Resultaten

McLaren F1 Resultaten


McLaren F1 Posities in het teamkampioenschap

2024
2024 • De dichtstbijzijnde van de tien, beslist met 12 punten verschil

10 constructeurskampioenschappen1974-2025

Tien constructeurstitels in 52 seizoenen, en 51 jaren tussen de eerste en de laatste.

  • 2Tweede aller tijden qua kampioenschappen

McLaren F1 classificaties



205
1e

191
2e

168
3

142
4

142
5

113
6

101
7

77
8

67
9

49
10

51
11

44
12

33
13

28
14

16
15

11
16

8
17

3
18

2
19

600
DNF

14
DSQ

8
NC

25
DNQ

18
DNS
Wint
Podiums
Poles
sprints

McLaren — Veelgestelde vragen

Wanneer begon McLaren met racen in de Formule 1?
McLaren begon in 1966 met racen in de Formule 1.
Is McLaren nog steeds actief in de Formule 1?
Ja, McLaren doet momenteel mee aan de competitie. 2026 Formule 1-seizoen.
Wie is de teambaas van McLaren?
Andrea Stella is de teambaas van McLaren.
Wie rijdt er voor McLaren? 2026?
Lando Norris en Oscar Piastri rijden voor McLaren in de 2026 Formule 1-seizoen.
Hoeveel Formule 1-races heeft McLaren gewonnen?
McLaren heeft 205 Formule 1-races gewonnen.
Hoeveel constructeurskampioenschappen heeft McLaren gewonnen?
McLaren heeft 10 Formule 1-constructeurskampioenschappen gewonnen (1974, 1984, 1985, 1988, 1989, 1990, 1991, 1998, 2024, 2025).
Hoeveel F1 Welke podiumplaatsen heeft McLaren behaald?
McLaren heeft 565 podiumplaatsen behaald in de Formule 1.
Wanneer behaalde McLaren hun eerste overwinning? F1 race?
McLaren behaalde hun eerste Formule 1-overwinning tijdens het kampioenschap van 1968 in België. F1 GP.
Welke nationaliteit heeft de McLaren? F1 team?
McLaren is een Brits Formule 1-team.